Skocz do zawartości

Witam


Morten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Nazywam się Marcin i pochodzę z okolic Raciborza.

Piwowarstwem zainteresowałem się na początku tego roku, także narazie straszny ze mnie świeżak.

Swoje pierwsze piwko uwarzyłem 17marca :) Dzisiaj mierzyłem BLG i nie zmieniło się od tygodnia, tak więc jutro postaram się zabutelkować mojego stouta:) Stout został uwarzony na zestawie surowców ześrutowanych z BA. 

Następna warka już w planach, a ma nią być Pale Ale(zestaw BA), a do tego kupiłem 100g citry :) Więc wyjdzie chyba takie pseudo-apa :P

 

Aktualnie szukam pracy ;; więc mam sporo czasu na czytanie forum i zadawanie głupich pytań.

Już kiedyś tutaj pisałem z innego konta, ale e-mail przepadł więc założyłem nowe. Warzę w starym emaliowanym garze 40l. A i korzystam z starego piecyka na węgiel, bo gazu się boję pomimo ukończenia studiów związanych z gazownictwem :P

 

Interesuje się fotografią, zdrową żywnością, pszczelarstwem, naukami technicznymi i przyrodniczymi (tj. lubię czytać czasopisma i książki popularnonaukowe :P), oglądać dobre seriale/filmy oraz słuchać muzyki.

Uwielbiam herbatę i chyba mam manię na tym punkcie,a i nie piję kawy (preferuję yerba-mate).

 

Pozdrawiam wszystkich piwowarów :)

Edytowane przez Morten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 marca to ważna data. Oby ten dzień przyniósł Ci szczęście w warzeniu piwa. Poczytaj trochę o tym chmielu. Citra ma to do siebie, że nie trzeba jej dużo używać. Moja APA miała 30 g Citry na zimno (plus trochę innych chmieli) i czuć ją bardzo intensywnie. Single Hop na tym chmielu też dobrze wychodzi. Poczytaj, przeanalizuj, działaj i pij w miarę świeże piwo po nagazowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka yerba aktualnie w obiegu? ;)

Hej! Colon Seleccion Especial, całkiem dobra :)

 

 

17 marca to ważna data. Oby ten dzień przyniósł Ci szczęście w warzeniu piwa. Poczytaj trochę o tym chmielu. Citra ma to do siebie, że nie trzeba jej dużo używać. Moja APA miała 30 g Citry na zimno (plus trochę innych chmieli) i czuć ją bardzo intensywnie. Single Hop na tym chmielu też dobrze wychodzi. Poczytaj, przeanalizuj, działaj i pij w miarę świeże piwo po nagazowaniu.

Hej. Tja, sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. W zestawie pod tego Pale Ale, jest 30g East Kent Goldings oraz 30g Fuggles także kombinuje wrzucić 50g na 0' i 50g na zimną. Ale nie spieszę się z warzeniem drugiej warki, narazie muszę poprawić kilka rzeczy przy chłodnicy oraz wykombinować gdzie przerzucić butelki z refermentującym stoutem (narazie stoją w garze warzelnym, w razie wybuchu:P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.