Jump to content

jak rozmontować kolumnę ?


Krzycho_gd
 Share

Recommended Posts

Czołem, właśnie kompletuje materiał na kegerator. Dostałem dziś kolumnę rozmontowaną w dość nietypowy sposób-w kolumnie została tylnia połówka kranu. Ma ktoś może pomysł jak zdemontować pozostałości po kranach tak żeby nie uszkodzić reszty ?

post-8023-0-61971500-1427992465_thumb.jpg

Edited by Krzycho_gd
Link to comment
Share on other sites

Tak też uczyniłem i udało się, sorry za trywialne pytania ale mam pierwszy raz w ręku taki sprzęt. Przy sposobności zapytam jak wygląda uszczelnienie między kranem a gniazdem? U mnie stosunkowo łatwo udało się to wykręcić i tu powstaje pytanie czy w gnieździe powinna być dodatkowa uszczelka ( ślady jakiejś gumy udało mi się dopatrzyć wewnątrz), ale jak na moje to ciut za mało jak na uszczelkę. Znalazłem coś takiego http://www.jarexsc.pl/?183,rurka-piwna-polietylenowa-do-kolumnywygląda jakby był to element wyjmowany - Czy jest jakiś sposób żeby wyjąć obecną (metalową) rurkę razem z flanszą ? siedzi ciasno i ani drgnie. 

Link to comment
Share on other sites

Pomyślałem że jak poznam dokładnie konstrukcję to łatwiej będzie to uszczelnić, no i oczywiście dezynfekcja . Zapewne to ta uszczelka: http://www.jarexsc.pl/?136,uszczelka-nypel-5-8-biala-poltwarda . Wygląda że już po mału dochodzę do ładu. Muszę jeszcze zamówić parę drobiazgów i będe testować na piwie. Dzięki za podpowiedź

Link to comment
Share on other sites

a ja podepnę się pod temat kolegi, by nie zakładać nowego. Otóż mam mały problem, jak nie korzystam parę dni z kegeratora to później ciężko mi pierwszy raz ruszyć kranami, normalnie klej, jak już "puszczą" to jest dobrze. Nie bawię się w każdorazowe spuszczanie piwa z węży i płukanie kolumny bo to dosyć uciążliwe, czy u Was też się takie sytuacje zdarzają? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.