Skocz do zawartości

jak rozmontować kolumnę ?


Krzycho_gd

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, właśnie kompletuje materiał na kegerator. Dostałem dziś kolumnę rozmontowaną w dość nietypowy sposób-w kolumnie została tylnia połówka kranu. Ma ktoś może pomysł jak zdemontować pozostałości po kranach tak żeby nie uszkodzić reszty ?

post-8023-0-61971500-1427992465_thumb.jpg

Edytowane przez Krzycho_gd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też uczyniłem i udało się, sorry za trywialne pytania ale mam pierwszy raz w ręku taki sprzęt. Przy sposobności zapytam jak wygląda uszczelnienie między kranem a gniazdem? U mnie stosunkowo łatwo udało się to wykręcić i tu powstaje pytanie czy w gnieździe powinna być dodatkowa uszczelka ( ślady jakiejś gumy udało mi się dopatrzyć wewnątrz), ale jak na moje to ciut za mało jak na uszczelkę. Znalazłem coś takiego http://www.jarexsc.pl/?183,rurka-piwna-polietylenowa-do-kolumnywygląda jakby był to element wyjmowany - Czy jest jakiś sposób żeby wyjąć obecną (metalową) rurkę razem z flanszą ? siedzi ciasno i ani drgnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że jak poznam dokładnie konstrukcję to łatwiej będzie to uszczelnić, no i oczywiście dezynfekcja . Zapewne to ta uszczelka: http://www.jarexsc.pl/?136,uszczelka-nypel-5-8-biala-poltwarda . Wygląda że już po mału dochodzę do ładu. Muszę jeszcze zamówić parę drobiazgów i będe testować na piwie. Dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podepnę się pod temat kolegi, by nie zakładać nowego. Otóż mam mały problem, jak nie korzystam parę dni z kegeratora to później ciężko mi pierwszy raz ruszyć kranami, normalnie klej, jak już "puszczą" to jest dobrze. Nie bawię się w każdorazowe spuszczanie piwa z węży i płukanie kolumny bo to dosyć uciążliwe, czy u Was też się takie sytuacje zdarzają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.