Skocz do zawartości

Wysyłka piw na konkursy


santa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wysyłam Poczta Polska paczką ekonomiczna dochodzi w 7 dni roboczych max. Koszt paczki do 5 kg z tego co pamiętam to 13 zł. Jak pakować poszukaj filmików na YT jest kilka :D

 

Porada: Pamiętaj żeby po zapakowaniu nic w środku paczki nie latało.

 

PS. Pozdrowienia dla kolegi z Gdańska :)

Edytowane przez SzwagierMinazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Ci nic nie zbili? :) Nie boisz się zmętnienia? Filmików z pakowania jeszcze nie widziałem, ale oglądałem kilka z tym, jak szanuje się paczki. Myślałem, że każdy tu bierze opcję "uwaga szkło", czy coś takiego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy Ci nic nie zbili? :) Nie boisz się zmętnienia? Filmików z pakowania jeszcze nie widziałem, ale oglądałem kilka z tym, jak szanuje się paczki. Myślałem, że każdy tu bierze opcję "uwaga szkło", czy coś takiego :).

No właśnie albo mam szczęście albo dobrze pakuje. Nie jestem w stanie ocenić. Zawsze chciałem spróbować tak zapakować piwo http://imgur.com/a/KsHnMale jakoś jeszcze nie mam odwagi. Piwo zawsze wysyłam bardzo wcześnie na konkurs żeby zdążyło się jakoś po podroży pozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo, jak i każdy inny napój, należy zapakować tak, żeby nic nie latało, czyli mocno to wszystko razem zbić.

 

Podstawowa metoda to obkręcenie butelki paroma warstwami gazety-może być codzienna, może być magazyn i poukładanie tak, żeby butelki do siebie ściśle przylegały. Pomiędzy butelki można włożyć kontrolnie zwinięte w rulon warstwy folii bąbelkowej albo kawałki twardszej tektury.

 

Inna to opakowanie folią bąbelkową i również ściśle.

 

Jeszcze jedna metoda, bierzesz butelkę półtorówkę po wodzie mineralnej, przecinasz na pół, pakujesz butelkę z piwem w gazetę czy folię, wpychasz do dolnej części przerżniętej butelki, zamykasz drugą częścią, obklejasz taśmą i gotowe, nie dość, że nie drgnie, to jeszcze ma dodatkową amortyzację.

 

Do paczki na zapakowane butelki ładujesz masę folii albo gazet, tak żeby dodatkowo nic nie latało. Jeśli nie masz paczki z prawdziwego zdarzenia, nada się doskonale pudełko po butach. Możliwości masa. Jak na razie nic nigdy mi się nie zbiło, nie latało i zawsze dochodziło całe i zdrowe. Czasem robiłem eksperyment, że rzucałem paczką po pokoju, ale teraz jak dobrze zapakuję nie ma już takiej potrzeby.

 

Nie ma sensu wysyłać butelek specjalistycznie; jak jest zapakowana pancernie, to i tak dojdzie. Napiszesz "ostrożnie" albo przylepisz "szkło" już będą wiedzieć, że należy tym rzucać gdzie popadnie, lepiej ich nie drażnić. Masz czas do konkursu, daruj sobie priorytety, ekspresy itd, jeśli wyślesz paczkę pierwszą transzą, czyli przed godziną 10tą, na drugi dzień powinna być u adresata. Ja tak wysyłałem do Warszawy, Torunia, Gdańska etc, czyli daleko-zawsze na drugi, góra trzeci dzień była.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie, imię i nazwisko i które miejsce ma zająć :D

Do dna podkleić białą kopertę? ;) Imię i nazwisko na kapslu, etykietce, zawieszce? Chodzi mi o sytuację, gdy np. wysyłasz piwa na dwie kategorie.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nawet jakie piwa wyślesz

Później w metryce będzie: jak na Lambika to całkiem niezły Lager :smilies:.

 

Za niewielką dopłatą można dostać wzorową metryczkę którą pochwalisz sie na FB i będą zazdrościć Tobie inni piwowarzy

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boicie się piwa wysłać, a szwagier pracujący na poczcie kiedyś widział 2 wytłoczki jajek wysłanych listem... no ale w tym wypadku czarna folia nie dała rady i paczka "popłynęła" :D

 

To wcale nie prima aprilis - true story :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wysyłacie piwo na konkursy? Jakie są mniej więcej koszta? Jak pakujecie przesyłki? Chodzi mi ogólnie o ewentualne porady przed wysyłką.

Można poćwiczyć tzw 'depozytem online'. Poprosić odbiorcę o dokładną relację z otrzymania paczki. Zaleta to paczka zwrotna :P. Oczywiście wysyłane komuś piwa powinny być dobrej jakości albo pijalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wysyłam zwykłą paczką bez żadnych ceregieli z pakowaniem i zawsze dochodzi bez problemów. Wiążę tylko butelki taśmą ze sobą, żeby nie latały po paczce i tyle. Butelka ma to to siebie, że nie stłucze się o wnętrze kartonu paczki, a co najwyżej o inną butelkę. A na zgniecenie paczki i tak nie ma rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wysyłam zwykłą paczką bez żadnych ceregieli z pakowaniem i zawsze dochodzi bez problemów. Wiążę tylko butelki taśmą ze sobą, żeby nie latały po paczce i tyle. Butelka ma to to siebie, że nie stłucze się o wnętrze kartonu paczki, a co najwyżej o inną butelkę. A na zgniecenie paczki i tak nie ma rady.

Fajny patent :smilies:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.