Skocz do zawartości

Cześć!


radko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim Forumowiczom!

 

Swoją przygodę z piwowarstwem rozpocząłem w 2008 roku. Ukochana żona sprawiła mi ogromną niespodziankę zestawem startowym z BA. I tak się zaczęło. W żadnym razie nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem zaawansowanym piwowarem. Wręcz przeciwnie, jestem na samym początku piwowarskiej drogi. Dlaczego? Do tej pory, z uwagi na przeróżne okoliczości (wyjazdy, przeprowadzki, dzieci) byłem w stanie uwarzyć 1- 2 warki w ciągu roku, najcześciej z brewkita lub z ekstraktów. Wyszło tego okolo 12 warek. W tym roku kupiłem 50L gar i zabrałem się za zacieranie. No i pojawiły się problemy (ale o tym wkrótce, w innych działach) :)

 

Browar nosi nazwę "Mazowiecka Duma". Choc pochodzę z Ciechanowa, mieszkam na stałe w Bydgoszczy, to związki z rodzinną ziemią są bardzo mocne.

 

Co więcej? Bardzo lubię etykiety piwne. Nie zbierać a tworzyć. Póki co idzie mi to lepiej niż warzenie piwa :) 3 miejsce na Birofili 2012, 1 miejsce w Konkursie Etykiet Piw Domowych we Wrocławiu w 2014 i 1 miejsce na Birofili 2014.

 

Lubię metal \../

 

To chyba tyle na początek.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia w działe "Kołyska piwowarska" :):beer:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z metalu preferujesz? Rozumiem ze nie zapach na ręce? :-)

 

Na pewno nie ten w piwie:) Długo by pisać. Od klasyków (Black Sabbath, Purple, Zeppelini, Queen, AC/DC, Motorhead), NWOBHM, klasyczne heavy jak Judas Priest czy Iron Maiden. Od starego thrashu (Metallica to moj No1, MegaDave, Anthrax, Testament, Exodus, Slayery), groove taki jak Pantera czy Machine Head po norweskie wynalazki jak Kvelertak. Dobrym stonerem tez nie pogardze (jedno z piw było dedykowane kapeli Red Fang). Tego jest naprawde dużo i co chwila pojawia się coś fajnego. Temat rzeka :)

 

 

jesli jest opcja to wrzucaj na forum swoje etykiety, jestem ciekaw jak wyglądają; -)

 

Jasne, jeśli coś sie pojawi wrzuce. A na pewno się pojawi bo szykuje ety na konkurs we Wrocławiu. Część znajduje sie na fb

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150601446566994.383566.281473441993&type=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jeśli coś sie pojawi wrzuce. A na pewno się pojawi bo szykuje ety na konkurs we Wrocławiu. Część znajduje sie na fbhttps://www.facebook...73441993&type=3

Zobaczyłem, kopara opadła, podlajkowałem... Etykiety miód - malina!

 

Zapraszam na swój profil: https://www.facebook.com/BrowarNaGrubie

 

Uprzedzam takich etykiet jak Twoje tam nie znajdziesz :)

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

A co z metalu preferujesz? Rozumiem ze nie zapach na ręce? :-)

Na pewno nie ten w piwie:) Długo by pisać. Od klasyków (Black Sabbath, Purple, Zeppelini, Queen, AC/DC, Motorhead), NWOBHM, klasyczne heavy jak Judas Priest czy Iron Maiden. Od starego thrashu (Metallica to moj No1, MegaDave, Anthrax, Testament, Exodus, Slayery), groove taki jak Pantera czy Machine Head po norweskie wynalazki jak Kvelertak. Dobrym stonerem tez nie pogardze (jedno z piw było dedykowane kapeli Red Fang). Tego jest naprawde dużo i co chwila pojawia się coś fajnego. Temat rzeka :)

 

jesli jest opcja to wrzucaj na forum swoje etykiety, jestem ciekaw jak wyglądają; -)

Jasne, jeśli coś sie pojawi wrzuce. A na pewno się pojawi bo szykuje ety na konkurs we Wrocławiu. Część znajduje sie na fb

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150601446566994.383566.281473441993&type=3

Nie wiem czy znasz a mi ostatnio kapela mozg opanowala. Nazywaja się karnivool. Kolesie z Australii. Polecam;-)

A etykiety wymiatają! Moim zdaniem któraś sie powinna pojawic w tegorocznym finale. :-) nie myslales nad jakims video-tutorialem na yt? :-) chetnie bym zobaczyl jak cos takiego sie robi od strony projektu i wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Etykiety bomba!

 

Dziekuje :)

 

 

 

Jakim sprzetem drukujesz swoje etykiety?

 

Laserówka HP (model jakis taki lepszy, nie pamietam numeru, z punktu druk/ksero) :)

 

 

 

A etykiety wymiatają! Moim zdaniem któraś sie powinna pojawic w tegorocznym finale. :-) nie myslales nad jakims video-tutorialem na yt? :-) chetnie bym zobaczyl jak cos takiego sie robi od strony projektu i wykonania.

 

hmm..nigdy o tym nie myslalem ale jesli jest interesuje Cię taki temat,  pomysle o jakims tutorialu. z video raczej bedzie ciezko bo nie mam sprzetu do nagrywania. :)

Edytowane przez radko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć. Etykiety bomba!

Dziekuje :)

 

 

Jakim sprzetem drukujesz swoje etykiety?

Laserówka HP (model jakis taki lepszy, nie pamietam numeru, z punktu druk/ksero) :)

A etykiety wymiatają! Moim zdaniem któraś sie powinna pojawic w tegorocznym finale. :-) nie myslales nad jakims video-tutorialem na yt? :-) chetnie bym zobaczyl jak cos takiego sie robi od strony projektu i wykonania.

hmm..nigdy o tym nie myslalem ale jesli jest interesuje Cię taki temat, pomysle o jakims tutorialu. z video raczej bedzie ciezko bo nie mam sprzetu do nagrywania. :)

Współczuję wyniku na festiwalu dobrego piwa. Mam nadzieję że nastepnym razem będzie kolejny sukces tak jak wcześniej; -)

Jeszcze w kwestii technicznej to projektujesz w jakim programie? Ja coś próbuję w Photoshopie ale poki co z bardzo mizernym skutkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze w kwestii technicznej to projektujesz w jakim programie? Ja coś próbuję w Photoshopie ale poki co z bardzo mizernym skutkiem...

 

Wiekszosc pracy to konwersja na wektory + napisy czyli corelDraw, Inkscape (darmowy i dobry). Jesli wrzucam do ety grafikę wielokolorową to wtedy juz  PhotoShop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze w kwestii technicznej to projektujesz w jakim programie? Ja coś próbuję w Photoshopie ale poki co z bardzo mizernym skutkiem...

Wiekszosc pracy to konwersja na wektory + napisy czyli corelDraw, Inkscape (darmowy i dobry). Jesli wrzucam do ety grafikę wielokolorową to wtedy juz PhotoShop

Ja niestety jestem noga przy tych rzeczach. Pozostaje czekać na jakiś tutorial:-) pzdro! A no i co z karnivool? Czy prog rock to juz nie Twoj klimat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja niestety jestem noga przy tych rzeczach. Pozostaje czekać na jakiś tutorial:-) pzdro! A no i co z karnivool? Czy prog rock to juz nie Twoj klimat?

 

W wolnej chwili zrobie szybki tutorial.

Karnivool słuchałem, bardzo przyjemne, toolowe takie a tool'a bardzo bardzo;) a z podobnych klimatów lubię Dredg, Oceansize i Pineapple Thief.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja niestety jestem noga przy tych rzeczach. Pozostaje czekać na jakiś tutorial:-) pzdro! A no i co z karnivool? Czy prog rock to juz nie Twoj klimat?

W wolnej chwili zrobie szybki tutorial.

Karnivool słuchałem, bardzo przyjemne, toolowe takie a tool'a bardzo bardzo;) a z podobnych klimatów lubię Dredg, Oceansize i Pineapple Thief.

Jestem ciekaw ile jeszcze na nowego toola poczekamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.