Skocz do zawartości

Warzenie piwa hobby czy konieczność ?


Zbynek80

Rekomendowane odpowiedzi

12-15 litrów tygodniowo to cokolwiek lepszego od Tatry czy Harnasia już będzie drożej.

To niezły z ciebie piwosz ok 30 butelek piwa na tydzień ? To pijesz co dziennie ok 4 piwa ? Czy to nie zahacza o jakiś alkoholizm ? 

Ja to pijam głównie w sezonie letnim, jesienią czy zimą to czasami tylko, ze dwa na miesiąc może. Jak piję piwo to jedno, dwa. Trzy to na prawdę bardzo rzadko, a cztery to może kilka razy mi się zdarzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Ja też piję po 4-5 piw co kilka dni, czasem codziennie (nie ma reguły). A jak przyjdą koledzy na grilla, norma to minimum 10.

Alkoholizm jest wtedy, kiedy picie alkoholu ma wpływ na inne aspekty życia (praca, dom, sport, czas wolny). Ja nic takiego nie zauważyłem. Sięgam po piwo tylko wtedy, gdy załatwiłem już wszystkie sprawy, które miałem załatwić w danym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegamy od tematu. Intencją autora wątku były zupełnie inne dylematy.

 

Ja też jestem już zmęczony warzeniem, ale warzenie to przede wszystkim uzupełnienie asortymentu, który jest niedostepny lub b. drogi... i czasem, zwłaszcza jak w grupie fajna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegamy od tematu. Intencją autora wątku były zupełnie inne dylematy.

 

Ja też jestem już zmęczony warzeniem, ale warzenie to przede wszystkim uzupełnienie asortymentu, który jest niedostepny lub b. drogi... i czasem, zwłaszcza jak w grupie fajna zabawa.

Zmęczenie? Ja bym tak tego nie nazwał. Owszem, czasem mi się nie chce rano wstać, ale pęd do stworzenia czegoś nowego i sprawdzenia czy wyszło, jest silniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kochamy piwo

My z rodziną także kochamy piwo, od stycznia tego roku uwarzyłem ponad 720l ale już zwalniam, prócz niego robię wina z własnej winnicy także kilkaset litrów. Do zestawu trochę nalewek, od dawna czekają też miody na miody pitne więc się oszczędzam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to konieczne hobby? Uwielbiam lekkie mega goryczkowe, "koc wojskowy" też uwielbiam, dymione również lubię (śliwka, wiśnia, buk, torf) i bardzo lekkie poniżej 3% alk. latem lubię. Gdzie kupię i ile na to wydam, konieczność? Dodam że zależnie od zawartości alk. piję 3-5 dziennie i brzuchala brak  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erikos podaj adres może za trzy tygodnie wymienimy coś u ciebie. :)

Ja warzę to czego nie ma w sklepach,eksperymentuję z dodatkami i ziołami i uwielbiam prawdziwie wędzone wędzonki ,które jak są to kosztują sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci się miało stać ? I tak jak piszesz, przez miesiąc na zwolnieniu. Ja miałem na myśli jak by ktoś okrągły rok pił 4 piwa dziennie. 

 

Myślę że u nas jest jakaś trauma społeczna związana z alkoholizmem może dlatego że kojarzy się nam z żulami z przed bloku albo po prostu fajnie przylepić komuś etykietę i poczuć się lepszym. Ja kiedyś wypijałem 4-5 piw dzień w dzień wieczorem siedząc przed komputerem, trwało to pewnie z 1-2 lata. A w ciepłe letnie dni zdarzyło się jeszcze że 1-2 w ciągu dnia jak nigdzie nie jechałem. Potem przestałem sobie dorabiać wieczorami i i nie włączam już tak często kompa teraz pije 1-2 dziennie. Bardziej traktowałem to jak "chorobę chips'ową" u dzieci (bezwiednie jedzenie przed telewizorem) niż jako alkoholizm. Czy picie 2-4 kawa dziennie jest złe?? to nałóg przyzwyczajenia, cholera ja lubię piwo i też pewnie to nałóg przyzwyczajenia. A codziennie pije piwo pewnie od 20 lat. Jasne że może są ludzie bardziej podatni by się stoczyć, ale u mnie w rodzinie nie było takiego problemu.

Odbiegamy od tematu. Intencją autora wątku były zupełnie inne dylematy.

 

Ja też jestem już zmęczony warzeniem, ale warzenie to przede wszystkim uzupełnienie asortymentu, który jest niedostepny lub b. drogi... i czasem, zwłaszcza jak w grupie fajna zabawa.

A ja myślę że ludzie robią się zbyt wygodni i w zasadzie mimo zmęczenia wolę spędzić ten czas przy garach niż siedzieć przed telewizorem lub w łóżku - tam się umiera ;) By w życiu nie było też łatwiej od roku golę się też brzytwą, fajna choć krwawa zabawa na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie nadal Hobby, pomimo że 3 rok juz leci. Jak stoje przy garze i tą łycha macham, to też mam takie momenty, że mi sie nie chce.

Jednak dużo wiecej piwa warzę niz piję. Kręci mnie strasznie etap planowania warki, ulepszania i oceniania efektów. To dla mnie sposób na samospełnienie.

 

Do tego to hobby daje możliwosć zaspokojenia delikatnej potrzeby majsterkowania. Tyle róznych wynalazków i ulepszeń może tu zaistnieć ;) .

 

Niestety jest w tym i łyzka goryczy w postaci mycia, zwłaszcza butelek. :ble: No i marudzenia drugiej połówki, np: "musisz butelkowac to piwo dzisiaj, jak jest weekend?"

No, ale i tak jest wyrozumiała jak cały dzieć okupuję kuchnię i łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jako świeżaka, który dopiero robi pierwszą warkę to ciekawostka i chęć wypicia czegoś dobrego.

 

Sklepowe średnio mi smakuje - w domu nikt nie pija piwa. Dopiero jak kumpel przyniósł swoje wyroby to okazało się, że piwo potrafi być smaczne.  No, a ile można prosić znajomego o piwo? :D

 

Myślę, że z czasem z ciekawostki zmieni się to na hobby (bo jest wyzwanie) i konieczność - kto raz posmakuje domowego wyrobu ten nie będzie chciał wracać do kupnego.  Jak ktoś piecze samemu chleb, to wie o  co chodzi... najpierw 1-2 bochenki na tydzień dla smaku, a potem pieczywo ze sklepu idzie w odstawkę, bo niejadalne. Po prostu lepsze jest wrogiem dobrego.

Edytowane przez Mikadorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogłem wpaść w alkoholizm.

 

Całkiem serio, ale brakuje mi na dużych imprezach piwowarskich panelu czy innej formy dyskusji o tym. Nie napinki, ale właśnie rzeczowej dyskusji i zwrócenia uwagi na ten fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.