Jump to content

[Piwny turysta] Winster Valley Brewery z Winster


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Czy kiedykolwiek doczekam się czasów, kiedy to po ciężkim dniu pracy będę mógł autem wyskoczyć za miasto na obiad serwowany wraz z piwem? Śmiem niestety w to wątpić.

DSC09984

Na całe szczęście, taka opcja jest dopuszczalna w prawie całej Europie. Związku z tym, warto uskuteczniać tą formę rekreacji na obczyźnie.

Jednym z najlepszych kierunków, gdzie można w pełni rozkoszować się wykwintnymi smakami lokalnej kuchni a jednocześnie delektować się wybornymi piwami, jest bez wątpienia Wielka Brytania. Właśnie w tym kraju funkcjonują dziesiątki przydrożnych browarów restauracyjnych, w których nie tylko oferowane jest znakomite piwo, ale także wyśmienita kuchnia.

Zapraszam was do kumbryjskiej wsi Winster, gdzie działa od 1850 roku gospoda „The Brown Horse Inn”.

To właśnie w tej gospodzie serwowane są słynnie na całą okolicę potrawy bezpośrednio nawiązuje do kumbryjskiej tradycji kulinarnej. Tamtejsze menu w głównej mierze jest wypełnione potrawami z ryb i jagnięciny.

Jednak, to nie wszystko, co może zaoferować nam ten lokal. W 2009 roku, włodarze tego szynku, uruchomili na tyłach gospody mini browar „Winster Valley Brewery”.

W tym oto celu zakupili warzelnię o znanego brytyjskiego producenta PBC Brewery Installations, o wybiciu 2,5 baryłki.

Mimo, że browar ograniczył się w ofercie tylko do klasycznych gatunków piw, okoliczni piwosze z uznaniem zaaprobowali tą koncepcję. Co widać, szczególnie w godzinach popołudniowo-wieczornych, kiedy to, lokal jest tłumnie oblegany przez stałych klientów.

Ze względu na niewielkie moce produkcyjne browar oferuje piwa w systemie rotacyjnym.

Przemiennie na piwnym kontuarze pojawiają się takie gatunki, jak: Pale Ale (3,9% alk.), Dark Ale (3,5% alk.), Bitter (3,7% alk.), Golden Ale (3,5% alk.), Red Ale (4,1% alk.), Blonde Ale (3,2% lk.) oraz…i tutaj mała ciekawska…jasny lager (4,2% alk.).

Przyznacie sami, schemat. Ale jaki jest to schemat! Wszystkie piwa, które udało mi się spróbować, genialnie nawiązywały do najlepszych swoich wzorców. Piwa okazały się genialnymi w swojej prostocie.

Ah, gdy mieć taki lokal na własnej prowincji. Marzenia…

DSC09978

.

DSC09980

.

Dark Ale i Blonde Ale

Dark Ale i Blonde Ale


3362 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.