Jump to content

[Piwny turysta] Bocas Brewery z Bocas del Toro


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Z pewnością wspominałem Wam, że moim idealnym miejscem, gdzie może funkcjonować browar, jest piękna plaża znajdującą się tuż nad ciepłym morzem. Niestety nie często taki duet można spotkać na piwnym szlaku. Na całe szczęście dane mi było poznać takie browary, działające w różnych częściach świata. Wystarczy wspomnieć o RPA, Kostaryce, Izraelu czy też o Wietnamie. Teoretycznie do tego zestawienia powinienem dodać także jeszcze jeden kraj, gdzie spotkałem się z takim browarem. Niestety sama lokalizacja w tym przypadku nie sprawi, że będę o tym miejscu dobrze pisał. DSC08761 Czemuż to? Nie chodzi tu wcale o jakość wyrabianego tam piwa, czy też o sam browar, ale o to, że browar ten jest usytuowany przy najbrudniejszej plaży w całej okolicy, która przy okazji jest obmywana przez ściek a nie morze.

Zapraszam was do Panamy a dokładniej na wyspę Isla Colon, na której to się Bocas Del Toro, największe miasteczko w tej części kraju.

Teoretycznie wszystko co powinienem tutaj napisać powinno brzmieć jak tekst z foldera reklamowego. Egotyczna wyspa znajdująca się na morzu Karaibskim, gdzie minimalna temperatura wody wynosi plus dwadzieścia stopni Celsjusza, a powietrza plus trzydzieści.

Wszystko się zgadza, tyle tylko, że brud jaki otacza to miasto jest nie do opisania. Podobne klimaty można chyba tylko zaobserwować na bengalskim wybrzeżu.

Nie inaczej ma się rzecz z otoczeniem, gdzie funkcjonuje miejscowy browar. Zaśmiecona plaża wraz z mętną zupą, szumnie nazywaną morzem karaibskim, w żaden sposób nie daje nam możliwości jakiegokolwiek relaksu. A szkoda, bo browar, który powstał na początku 2014 roku, według mnie zasługuje na odrobinę uwagi.

Został założony w parterowym baraku z inicjatywy kilku imigrantów z USA, których korzenie sięgają odległych Niemiec. Niestety, ci którzy po cichu liczyli, że browar będzie warzył gatunki pochodzące z ojczyzny ich przodków, srogo się zawiodą. Poszli za światowym trendem w piwowarstwie, który ogarnął już cały świat. Zaoferowali swoim gościom gatunki rodem z USA.

Do chwili obecnej browar skupił się na produkcji trzech podstawowych gatunków piw oraz jednego piwa sezonowego. Są nimi: Pale Ale (5,0% alk)., Amber Ale (5,5% alk.), Porter (3,8% alk.) oraz IPA (single hop Cascade -5,8% alk.). Najlepiej z tego zestawienia wypadł Porter oraz Amber Ale.

Oba nad wyraz rześkie w smaku, nadające pozytywny ton temu miejscu. Genialna słodowa treść Amber Ale wraz z wyraźną paloną kawą pochodząca z Portera, wspaniale łagodził niesmak jaki towarzyszył nam wraz z przybyciem w te okolicy wyspy.

Mimo wszystko, nie zniechęcajcie się. Odwiedźcie ten zakątek świata, tyle tylko, że za miejsce wypoczynku obierzcie inną wyspę tego archipelagu. Wówczas z pewnością wasze wakacje staną się niezapomnianymi chwilami w waszym życiu. Gorąco zachęcam do takiego rozwiązania. DSC08642 . DSC08768 . DSC08765 . DSC08770 .

Porter oraz Amber Ale

Porter oraz Amber Ale

.

Ginger Beer oraz Pale Ale

Ginger Beer oraz Pale Ale

.

Amber Ale oraz Porter z innego ujęcia.

Amber Ale oraz Porter z innego ujęcia.


3378 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.