Jump to content

[Piwny turysta] Brauerei Reindler z Jochsbergu


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Dosłownie kilka godzin dzieli mnie od kolejnego wyjazdu . Tym razem za swój cel obrałem browary działające w Szwarcwaldzie oraz na pograniczu francusko – szwajcarskim. Według znawców tematu, ziemie te nie tylko obfitują w małe, rzemieślnicze browary, ale również oferują one nad wyraz smaczne piwa. Czy tak się okaże, czas pokaże. Byłym w pełni usatysfakcjonowany, gdyby na mojej podróżniczej drodze, napotykałbym wyłącznie takie browary, jak ten, o którym dziś wspomnę.

DSC07182

 Zapraszam was do Frankonii Środkowej, gdzie wśród gęstych lasów i żyznych pól, znajduje się mała wieś o nazwie Jochsberg.

Trudno odnaleźć w niej coś fascynującego oprócz zachwycających pejzaży otaczających tą wioskę oraz rzecz jasna browaru, który cieszy swoją obecnością mieszkańców już od 1663 roku.

Znajduje się on, jak przystało na ważny obiekt użyteczności publicznej, w samym sercu malowniczej wioski. Browar ten swoją XIX wieczną architekturą, pięknie się uzupełnia z dominującą w tych okolicach wiejską zabudową.

Znakomicie odrestaurowany browar, nie tylko wygląda zjawiskowo, ale również produkuje wyjątkowo smaczne piwa.

Co prawda można ubolewać nad faktem, że w 1992 roku browar zaniechał stosowania otwartej fermentacji i przeszedł na zamkniętą. Z pewnością trudno także mi pogodzić się z pozbyciem starej warzelni, która została zastąpiona naczyniami warzelnymi z kwasoodpornej stali. Jednak mimo tych modyfikacji technologicznych, browar warzy nadal doskonałe piwa.

Z pewnością wielu powie, że ich oferta wieje nudą. Jednak dla mnie to coś więcej niż tylko nudna klasyka, to przede wszystkim esencja tych ziem.

Po dziś dzień doskonale pamiętam jak zachwycająco smakował mi Pils (11,6 blg) oraz pięknie zbalansowany Landbier (12,7 blg). Nie sposób nie zapamiętać ich Hefe-Weizenem (12,7 blg), który oczarowywał oraz wyraźnie słodowym Dunkelem (13,6 blg).

Nic tylko próbować, próbować….

DSC07192

.

DSC07186

.

DSC07185

.

DSC07191

.

DSC07187

.

DSC07511


3419 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.