Skocz do zawartości

Ile cukru do refermentacji?


Rekomendowane odpowiedzi

01.03 uwarzyłem warkę, BLG na starcie 14 fermentacja w 16 stopniach do 25.03 i przelanie na cichą plus chmielenie na zimno i wstawione w 18 -20 stopni BLG 5. Dziś BLG dalej 5. Zacieranie 10 min. 52 stopnie, 25 min. 62 i 50 min. 72stopnie. Zatarłem, więc na słodko więc domyślałem się że nie zejdzie do 2 BLG gdzie zazwyczaj butelkuje ale 5 ? BLG nie spada więc zabutelkuje tylko ile cukru co by granatów na wszelki wypadek nie było? Standardowo daje 3,5g (płaska mała łyżeczka) na 0,5 litra. Ile proponujecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś kolego początkujący to najprościej... - 7gr glukozy lub cukru..   na litr  piwa ,  zalej ciepła wodą ok 0,5l  ..  taki syrop wlej do pojemnika , a następnie wlej do tego pojemnika piwo  , które rozlewasz.. delikatnie zamieszaj i juz po kłopocie..  rozlewaj to piwo..  . nie przekraczaj 8gr na litr , bo bedziesz miła granaty..  to jest najprostsza recepta..  . Ilośc cukru do refermentacji mozna też obliczyc..  ale póki co  .. korzystaj z tej proporcji.. i powoli zgłebiaj szczegóły..

Edytowane przez stach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć ;)

 

Moja pierwsza warka (od razu z zacieraniem, Summer Ale 12 plato), jest już od tygodnia na cichej. Zarówno burzliwa jak i cicha przeprowadzona w temperaturze otoczenia 14-15 stopni na drożdżach Danstar Nottingham. Przy przelewaniu jak mierzyłem to było około 3 blg.

 

Teraz mam taki problem. Do refermentacji chcę użyć zwykłego białego cukru (sacharozy) w roztworze wodnym (12 plato). Rozlew chcę przeprowadzić w temperaturze pokojowej. I stąd moje pytanie: Przetrzymać piwo z 1-2 dni w 20 C, żeby ulotnił się związany CO2 i dać taką ilość cukru jak do nagazowania piwa w 20 C, czy przynieść piwo z piwnicy i dać taką ilość jak do piwa o temp 15 C i od razu rozlewać? Jest jakaś różnica? Bo jak zrobię drugim sposobem to podczas rozlewu piwo będzie mi się i tak ogrzewało i CO2 będzie uciekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.