Skocz do zawartości

Schemat fermentacji lagerów


Radomiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem zasięgnąć porady, czy mój sposób postępowania z lagerami jest OK. Robię tak:

- Fermentacja burzliwa: 3 tygodnie w 8-9 C

- Fermentacja cicha: 2 tygodnie w 8-9 C

- Butelkowanie i refermentacja: 2 tygodnie w 15 C

- Lagerowanie: jak najdłużej się da w 4-5 C (tyle mam w garażu w zimie)

- Leżakowanie w butelkach: 15-20 C (aż do wypicia)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pierwszym swoim lagerem z prawdziwego zdarzenia postąpiłem tak:

 

Burzliwa (do stałego blg, 3 tygodnie) - zlanie do lagerowania w 1-2st. C na 2 tygodnie - zabutelkowanie (dzisiaj). 

 

Piwo było dość klarowne już podczas zlewania na lagerowanie. Podczas lagerowania sporo drożdży opadło tak, że przy butlekowaniu w rurce wyglądało jak woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie ma się aktualnie warunki. Najważniejsza sprawa, żeby fermentacje przeprowadzić w przedziale odpowiednim dla danego szczepu, a najlepiej w dolnym zakresie widełek. W Twoim przypadku zrobiłbym tak: burzliwa - aż do jej zakończenia - w 8-9°C, następnie lagerowanie w temperaturze jak najbardziej zbliżonej do 0°C 2 - 3 tygodnie, rozlew i leżakowanie w 8 -9°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre356, dnia 30 marzec 2015 - 23:12, napisał: lagerujesz przed refermentacją Czyli kiedy?

 

 

no przed refermentacją, po cichej :) nie wiem o co dokładnie pytasz.

U mnie to wygląda tak: burzliwa -> cicha tzn. schodzenie z temp. o 1st. C dziennie do docelowej temp. lagerowania (-2st. C) -> lagerowanie po tygodniu na każdy 1 BLG -> podnoszenie temp. o 1 st. C do temp. pracy drożdży, dodanie glukozy i świeżych drożdży (co do tego drugiego to są różne szkoły) rozlew do butelek i refermentacja

 

warto zerknąć na ten wątek:

http://www.piwo.org/topic/13601-dodawanie-swiezych-drozdzy-podczas-rozlewu/?p=275250

Edytowane przez Andre356
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.