Skocz do zawartości

Sterylizator do butelek


Robler

Rekomendowane odpowiedzi

Barteq bez przesadyzmu...noc?

W ciągu dnia zawsze jakaś współlokatorka chce skorzystać... A wsadzam wieczorem, rano mam zimne. W ciągu dnia to tak po 2-3h wyciągam jeszcze ciepłe. Ale ja butelki grzeję do 180°C, to dłużej stygną. I w ogóle rzadko korzystam z piekarnika - tylko jak mam zapleśniałe butelki. Myję je wtedy w OXI, sprawdzam czy nic nie zostało pod światło, i dla pewności piekarnik. Tak to większość butelek płuczę po wypiciu, na 24h do NaOH, płuczę wodą dokładnie, a później przed użyciem starsan za pomocą sterylizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Barteq bez przesadyzmu...noc?

 

W ciągu dnia zawsze jakaś współlokatorka chce skorzystać... A wsadzam wieczorem, rano mam zimne. W ciągu dnia to tak po 2-3h wyciągam jeszcze ciepłe. Ale ja butelki grzeję do 180°C, to dłużej stygną. I w ogóle rzadko korzystam z piekarnika - tylko jak mam zapleśniałe butelki. Myję je wtedy w OXI, sprawdzam czy nic nie zostało pod światło, i dla pewności piekarnik. Tak to większość butelek płuczę po wypiciu, na 24h do NaOH, płuczę wodą dokładnie, a później przed użyciem starsan za pomocą sterylizatora.
pewnie trzymasz je w kupie razem o nie dziwne ze dlugo cieple ale to i tak za dlugo co opisujesz bo ja tez grzeje 160-170°C. Ja nawet po plesni myje tylko woda i zmywakiem do butelek i piekarnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sterylizatora kup sobie coś takiego: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/uprawa-roslin/akcesoria/opryskiwacze/opryskiwacze/opryskiwacz-mercury-super-360-0-5-l.html

Dysza wchodzi do szyjki butelki, dwa psiknięcia desprejem czy innym starsanem i butelkę masz wysterylizowaną.

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.