Skocz do zawartości

Sterylizator do butelek


Robler

Rekomendowane odpowiedzi

aziz1926 a który dokładnie masz? ja najchętniej kupiłbym w TB ale tam mają zdjęcie tylko do jednego... wie ktoś czym się różnią wersja I od II i III?

Ja kupowałem w browamatorze, wygląda identycznie jak ten z drugiego linku w pierwszym poście. Zadzwoń i się zapytaj czym one się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje trochę do butelki, trzącham i wlewam do następnej i tak do wyczerpania butelek Dobrze jest założyć rękawiczki gumowe   Używam starsanu

 

Przez siedem lat tak tak myślałem do puki nie sprawiłem sobie sterylizatora z suszarką, a spryskiwaczy ciśnieniowych i lejków & zlewów na tyś. szt. but. przerobiłem. Właśnie używam starsanu i w tym zestawie sprawia się idealni! Spróbuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

leje trochę do butelki, trzącham i wlewam do następnej i tak do wyczerpania butelek Dobrze jest założyć rękawiczki gumowe   Używam starsanu

 

Przez siedem lat tak tak myślałem do puki nie sprawiłem sobie sterylizatora z suszarką, a spryskiwaczy ciśnieniowych i lejków & zlewów na tyś. szt. but. przerobiłem. Właśnie używam starsanu i w tym zestawie sprawia się idealni! Spróbuj!

 

Mam te same doświadczenia, oszczędzam czas i nerwy. Teraz zamiast przelewać z butelki do butelki, szybciutko je ogarniam i spokojnie spijam piwko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim z linka powyżej z czasem delikatnie odgięły się uchwyty od dołu które przytrzymują pompkę z uszczelką przez co była nieszczelność.

Oczywiście było to z mojej winy bo lałem gorące roztwory.

Dało się na szczęście łatwo to naprawić, podgrzałem opalarką te wąsy i docisnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zbędny gadżet
  Mam inne zdanie.

Używam takiego i szczególnie przydatny jest podczas używania NaOH, bo nie zawsze są rękawiczki gumowe czy lateksowe pod ręką.

 

Aż się boję zapytać do czego jeszcze to używacie

edyta: nie mogłem zasnąć i zamówiłem, wybaczcie że tak późno

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zbędny gadżet

Mam inne zdanie.

Używam takiego i szczególnie przydatny jest podczas używania NaOH, bo nie zawsze są rękawiczki gumowe czy lateksowe pod ręką.

Aż się boję zapytać do czego jeszcze to używacie

edyta: nie mogłem zasnąć i zamówiłem, wybaczcie że tak późno

Po otrzymaniu paczki zdaj relację z działania sprzętu i dodaj zdjęcia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam od ponad roku tego:

http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/sterylizator_do_butelek_2

 

i mogę z czystym sumieniem polecić chociaż myślę, że wszystkie działają i są zbudowane tak samo.

 

Też tego używam, może "zbędny" gadżet, ale zdecydowanie szybciej sie sterylizuje,  używam od roku zrobiłem na nim około 160 butelek i narazie działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BretBeermann, dnia 30 marzec 2015 - 19:16, napisał: Uzywam butelka do spryskiwania Spryskiwacz po polsku

no akurat Bret Polakiem nie jest więc czepiaj się translatora ;)

 

Może ktoś ma jeszcze lepszy patent na dezynfekcję?

 

Ja :) niczego nie używam w zasadzie ,butelki do zmywarki ,po umyciu wysuwam na kilka min że by ostygły i rozlewam do nich

żadnego psikani,moczenia ,butelki nawet zapleśniałe puszczają ,myślę że z 30-35 warek ze zmywarką zrobiłem i zero problemu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skoro już ustaliliśmy, że jest to przydatny gadżet i nawet udało się do niego namówić anteksa to teraz wróćmy do piereszego pytania czy któryś jest wyraźnie lepszy bo składam na dniach zamówienie i nie wiem czy przepłacać za ten droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej polozyc butelki w piekarniku na 20 min w 150 stopniach? Wszystko wyginie jak w przypadku sterylizacji narzedzi hirurgicznych. Ja mam myjke parową karchera wiec najpierw epuszczam jeszcze parę- jak wiadomo ma ponad 100 stopni. Zero chemii zero posmakow i zero infekcji ;-)

Wczesniej przelewalem piro ale biale osady na butelkach mnie lekko irytowaly. A i mycie przed sterylizacja w zmywarce. Program 70 st. Wiekszosc etykiet sama schodzi:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mycie przed sterylizacja w zmywarce. Program 70 st. Wiekszosc etykiet sama schodzi:-D

Te etykiety, które odejdą nie zapychają potem gdzieś tej zmywarki? W sumie patent dobry ale właśnie nie chciałbym przy okazji jakoś uszkodzić zmywarki. Czasami wsadzę jakiś np. słoik z etykietą do zmywarki i w sumie nie pamiętam żebym gdzieś ją potem znajdował. Przy dużej ilości nie pojawiają się problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej zmywarce na dole masz wyciągane sitko. Nic złego nie powinno się dziać. Jednak używać zmywarki dla samego pozbycia się etykiet to bez sensu. Gdzieś były wyniki eksperymentu, gdzie mycie w samej zmywarce dało najwiekszy odsetek zakażonych butelek.

Edytowane przez zielczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.