Skocz do zawartości

Siadamy głęboko w fotelu i zapinamy pasy - zestaw startowy do uwarzenia pierwszej warki


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 


 


Chciałbym zakupić swój pierwszy zestaw startowy do warzenia piwa, surowce w tym wypadku mnie nie interesują to też w razie wyrażania opinii, proszę o zestawy bez surowców.. Zrobiłem niewielkie rekonesans i wyszło na to, że rzeczywiście najciekawszą propozycją jest Browamator - Super Start za 219PLN


Niestety spotkałem się z opinią, że BA mimo, iż posiada dobrej jakości produkty i surowce, to na ceny są nałożone kosmiczne marzże, stosunek do klienta mierny, a realizacja zamówienia wraz z dostawą przeciąga się do tygodni, a nawet czytałem opinie o miesiącu. 


Widziałem również zestawy z innych firm np: Homebrewing zestaw PRO za 195PLN, lub wreszcie Browar.biz i zaciermistrzPRO za 240 PLN.


Moje obawy co do BA już przedstawiłem. Kolejne natomiast są "niepełne", a nie chcę domawiać elementów. Ujął mnie natomiast "Zaciermistrz PRO" z Centrum Piwowarstwa, natomiast usłyszałem kiepskie opinie nt. surowców załączonych do zestawu (czy jest możliwość dopłaty i zamiany na inne, ciekawsze?). Nie wiem nic odnośnie jakości produktów tj jak pojemniki, kapslownica Emilly. Brakuje też rurki grawitacyjnej do nalewania, a zdjęcie niewiele mówi. 


Uprzedzając pytania zapoznałem się z podobnymi tematami na forum. Proszę o wyrażenie swojej opinii, może inne propozycje? Może jest jakiś niewielki sklep internetowy, w którym warto złożyć swój własny zestaw?


 


Pozdrawiam.


Edytowane przez BartoszSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentory tanio kupisz tu: http://www.malinowynos.pl/  jeszcze do północy darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 50zł. Jedyny minus to brak skali naklejonej chyba, ale to można sobie wyskalować, albo ściagnąć z plikowni, jest chyba skala dla standardowych fermentorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam "jestem piwowarem", do którego dokupiłem tylko wężyk silikonowy, zaworek grawitacyjny i zacisk na wężyk, ale to dla wygody, a nie ze względu na niezbędność tych trzech przedmiotów. Co do zestawu surowców, wybrałem American Bitter i wyszedł przepyszny :okey:

Póki co, nic więcej nie potrzebuję, a zestaw spisuje się jak należy. Ew. jak ktoś musi, to można przyczepić się do braku skali na wiadrach, ale to nie problem, ja naniosłem sobie za pomocą markera do płyt CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry. 

 

Chciałbym zakupić swój pierwszy zestaw startowy do warzenia piwa, surowce w tym wypadku mnie nie interesują to też w razie wyrażania opinii, proszę o zestawy bez surowców.. Zrobiłem niewielkie rekonesans i wyszło na to, że rzeczywiście najciekawszą propozycją jest Browamator - Super Start za 219PLN

Niestety spotkałem się z opinią, że BA mimo, iż posiada dobrej jakości produkty i surowce, to na ceny są nałożone kosmiczne marzże, stosunek do klienta mierny, a realizacja zamówienia wraz z dostawą przeciąga się do tygodni, a nawet czytałem opinie o miesiącu. 

Widziałem również zestawy z innych firm np: Homebrewing zestaw PRO za 195PLN, lub wreszcie Browar.biz i zaciermistrzPRO za 240 PLN.

Moje obawy co do BA już przedstawiłem. Kolejne natomiast są "niepełne", a nie chcę domawiać elementów. Ujął mnie natomiast "Zaciermistrz PRO" z Centrum Piwowarstwa, natomiast usłyszałem kiepskie opinie nt. surowców załączonych do zestawu (czy jest możliwość dopłaty i zamiany na inne, ciekawsze?). Nie wiem nic odnośnie jakości produktów tj jak pojemniki, kapslownica Emilly. Brakuje też rurki grawitacyjnej do nalewania, a zdjęcie niewiele mówi. 

Uprzedzając pytania zapoznałem się z podobnymi tematami na forum. Proszę o wyrażenie swojej opinii, może inne propozycje? Może jest jakiś niewielki sklep internetowy, w którym warto złożyć swój własny zestaw?

 

Pozdrawiam.

 

Ja bym złożył sobie sam jakiś zestaw, bo jak dla mnie praktycznie w każdym zestawie są rzeczy zbędne, albo warto by było poszerzyć o coś innego lub coś zastąpić.

Zazwyczaj nie ma problemów, aby w sklepie coś wymienić w zestawie.

 

Ja mogę polecić sklep, w którym dokonałem najwięcej zamówień, jednak każdy sklep, w którym dokonywałem zamówienia sprawdził się - poza Browamatorem, który dał mocno ciała z terminem, ale w ramach rekompensaty dorzucili jakiegoś gratisa.

 

http://www.alepiwo.pl/?produkty/sprzet/zestawy-sprzetowe/zestaw-sprzetowy-optimum.html

 

Kapslownica Eterna - jeśli chodzi o kapslownice ręczne, to jest chyba najlepszy wybór - tania i kapsluje wszystko bez problemu, a jest tańsza o 15-20 zł od Emily.

Gretę odradzam. Na podstawie opinii wnoszę, że różne partie były produkowane z różnej jakości materiałów. Mój egzemplarz był najwyraźniej wyprodukowany z tych gorszych, szybko zaczęła sprawiać problemy.

 

Jeśli zakładasz, że nie skończysz zabawy na 1 warce (a jeśli kupujesz zestaw, to chyba nie zakładasz) zwiększ sobie ilość kapsli - ja bym wziął od razu opakowanie 500szt.

Podobnie z środkiem do dezynfekcji, ja bym brał większe opakowanie - jako główny środek u mnie służy nadwęglan sodu, piro używam tylko do zalewania wiader i drobnicy. Przy czym nadwęglan można kupić o wiele taniej w sklepach "niepiwowarskich".

 

Jeśli masz w domu drewniane łychy to możesz sobie odpuścić mieszadło. Ja bym olał też miarkę do cukru, wygodniej przygotowywać syrop niż sypać cukier miarką, poza tym dodając syrop można lepiej dopasować nagazowanie.

 

Jeśli masz zamiar zacierać możesz wziąć od razu filtrator z oplotu - chociaż możesz go też sam wykonać.

Edytowane przez kordas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam "jestem piwowarem", do którego dokupiłem tylko wężyk silikonowy, zaworek grawitacyjny i zacisk na wężyk, ale to dla wygody, a nie ze względu na niezbędność tych trzech przedmiotów. Co do zestawu surowców, wybrałem American Bitter i wyszedł przepyszny :okey:

Póki co, nic więcej nie potrzebuję, a zestaw spisuje się jak należy. Ew. jak ktoś musi, to można przyczepić się do braku skali na wiadrach, ale to nie problem, ja naniosłem sobie za pomocą markera do płyt CD.

To tak samo jak ja. Wężyk silikonowy + zaworek grawitacyjny bardzo ułatwiają sprawę. Też skalę nanosiłem markerem.

Gdybym miał kupować w tej chwili, to kupiłbym przezroczyste fermentory. Wszystko ładnie widać i nie kusi żeby otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadam "jestem piwowarem", do którego dokupiłem tylko wężyk silikonowy, zaworek grawitacyjny i zacisk na wężyk, ale to dla wygody, a nie ze względu na niezbędność tych trzech przedmiotów. Co do zestawu surowców, wybrałem American Bitter i wyszedł przepyszny :okey:

Póki co, nic więcej nie potrzebuję, a zestaw spisuje się jak należy. Ew. jak ktoś musi, to można przyczepić się do braku skali na wiadrach, ale to nie problem, ja naniosłem sobie za pomocą markera do płyt CD.

To tak samo jak ja. Wężyk silikonowy + zaworek grawitacyjny bardzo ułatwiają sprawę. Też skalę nanosiłem markerem.

Gdybym miał kupować w tej chwili, to kupiłbym przezroczyste fermentory. Wszystko ładnie widać i nie kusi żeby otwierać.

 

A czy przezroczysty fermentator nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na brzeczkę?

Zaczynam przygodę z piwem domowym i jestem na etapie kupna sprzętu, dlatego zainteresowało mnie to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posiadam "jestem piwowarem", do którego dokupiłem tylko wężyk silikonowy, zaworek grawitacyjny i zacisk na wężyk, ale to dla wygody, a nie ze względu na niezbędność tych trzech przedmiotów. Co do zestawu surowców, wybrałem American Bitter i wyszedł przepyszny :okey:

Póki co, nic więcej nie potrzebuję, a zestaw spisuje się jak należy. Ew. jak ktoś musi, to można przyczepić się do braku skali na wiadrach, ale to nie problem, ja naniosłem sobie za pomocą markera do płyt CD.

To tak samo jak ja. Wężyk silikonowy + zaworek grawitacyjny bardzo ułatwiają sprawę. Też skalę nanosiłem markerem.

Gdybym miał kupować w tej chwili, to kupiłbym przezroczyste fermentory. Wszystko ładnie widać i nie kusi żeby otwierać.

 

A czy przezroczysty fermentator nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na brzeczkę?

Zaczynam przygodę z piwem domowym i jestem na etapie kupna sprzętu, dlatego zainteresowało mnie to co piszesz.

 

Też się tym interesowałem, bo szczerze mówiąc podjąłem już właściwie decyzję i zdecyduje się na zestaw z alepiwo.pl (najtańszy, zawiera wszystko co niezbędne, szeroki wybór surowców w konkurencyjnej cenie, błyskawiczna realizacja i lepsza kapslownica). Z tego co udało mi się wyczytać, nie powinno mieć to żadnego wpływu, zwłaszcza, że fermentor jest w zacienionym miejscu, a nie na parapecie, gdzie Słońce świeci przez cały dzień.

Więcej tutaj - wystarczyło skorzystać z opcji szukaj na forum

 

Streszczając, wręcz ma lepszy wpływ, zwłaszcza dla Żółtodziobów jak ja czy Ty, nie kusi takiego napaleńca żeby zobaczyć co się dzieje, otwierać i jednocześnie narażać piwo na infekcję.

Edytowane przez BartoszSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Posiadam "jestem piwowarem", do którego dokupiłem tylko wężyk silikonowy, zaworek grawitacyjny i zacisk na wężyk, ale to dla wygody, a nie ze względu na niezbędność tych trzech przedmiotów. Co do zestawu surowców, wybrałem American Bitter i wyszedł przepyszny :okey:

Póki co, nic więcej nie potrzebuję, a zestaw spisuje się jak należy. Ew. jak ktoś musi, to można przyczepić się do braku skali na wiadrach, ale to nie problem, ja naniosłem sobie za pomocą markera do płyt CD.

To tak samo jak ja. Wężyk silikonowy + zaworek grawitacyjny bardzo ułatwiają sprawę. Też skalę nanosiłem markerem.

Gdybym miał kupować w tej chwili, to kupiłbym przezroczyste fermentory. Wszystko ładnie widać i nie kusi żeby otwierać.

 

A czy przezroczysty fermentator nie ma jakiegoś negatywnego wpływu na brzeczkę?

Zaczynam przygodę z piwem domowym i jestem na etapie kupna sprzętu, dlatego zainteresowało mnie to co piszesz.

 

Też się tym interesowałem, bo szczerze mówiąc podjąłem już właściwie decyzję i zdecyduje się na zestaw z alepiwo.pl (najtańszy, zawiera wszystko co niezbędne, szeroki wybór surowców w konkurencyjnej cenie, błyskawiczna realizacja i lepsza kapslownica). Z tego co udało mi się wyczytać, nie powinno mieć to żadnego wpływu, zwłaszcza, że fermentor jest w zacienionym miejscu, a nie na parapecie, gdzie Słońce świeci przez cały dzień.

Więcej tutaj - wystarczyło skorzystać z opcji szukaj na forum

 

Streszczając, wręcz ma lepszy wpływ, zwłaszcza dla Żółtodziobów jak ja czy Ty, nie kusi takiego napaleńca żeby zobaczyć co się dzieje, otwierać i jednocześnie narażać piwo na infekcję.

 

Gdy ktoś ma beczkę nieprzezroczystą można by wyciąć mały kwadracik w przykrywie i silikonem bądź jakimś klejem elastycznym osadzić wycięte szkło. Sprawdzić szczelność i wgląd jest idelany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tym interesowałem, bo szczerze mówiąc podjąłem już właściwie decyzję i zdecyduje się na zestaw z alepiwo.pl (najtańszy, zawiera wszystko co niezbędne, szeroki wybór surowców w konkurencyjnej cenie, błyskawiczna realizacja i lepsza kapslownica). Z tego co udało mi się wyczytać, nie powinno mieć to żadnego wpływu, zwłaszcza, że fermentor jest w zacienionym miejscu, a nie na parapecie, gdzie Słońce świeci przez cały dzień.

Więcej tutaj - wystarczyło skorzystać z opcji szukaj na forum

 

Streszczając, wręcz ma lepszy wpływ, zwłaszcza dla Żółtodziobów jak ja czy Ty, nie kusi takiego napaleńca żeby zobaczyć co się dzieje, otwierać i jednocześnie narażać piwo na infekcję.

 

Fermentor można zawsze owinąć czymś, ja aktualnie mam przygotowaną jedną osłonkę z izolacji do grzejników, w którą wsuwam fermentor gdy zimą pomagam w klarowaniu się piwa wystawiając je na parapet zewnętrzny. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie wystawiać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

 

Poza tym same plusy - te z alepiwo mają elastyczną pokrywę i nie ma ryzyka, że ją połamiemy podczas otwierania, nikogo nie kusi aby zaglądać do środka, dodatkowo widzimy czy piwo jest już klarowne czy jeszcze nie.

Tak więc gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zgodnie polecają alepiwo, hmmm płacą Wam czy co? :)

Wręcz przeciwnie, to raczej ja zostawiam tam trochę pieniążków ;)

 

Przy okazji taki mały gadżet, który potrafi pomóc w zakupach - zwłaszcza gdy szukamy czegoś co jest trudnodostępne

http://cml.dokuro.org/beer/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.