Skocz do zawartości

Rurka do ściągania znad osadu


gliko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś orientuje się jak można zrobić rurkę jak w tym poście. Z czego ona jest wykonana i w jaki sposób? Ostatnio próbowałem zrobić coś podobnego podgrzewając we wrzątku plastikowa rurkę do której wnętrza nasypałem piasku, ale i tak przy wyginaniu rurka na zgięciu się deformowała i przekrój praktycznie zamykał. Napisałem PW do tej osoby, ale już długi czas nie zaglądał na forum.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Lusterko, chyba się na takie rozwiązanie zdecyduje. Szkoda że ta końcówka jest szklana, ostatnio używając takiej niezdarnie ją upuściłem i się potłukła, dlatego szukam czegoś z plastiku. 

 

Dla zainteresowanych tu jest poradnik jak plastikowe rurki zagiąć, a tu jest gotowiec. Nie mogę tylko znaleźć z jakiego materiału są te rurki bo cena z kosztem transporu jest wysoka i na pewno znalazło by się tańsze zamienniki

Edytowane przez gliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić rurkę z zaworkiem grawitacyjnym. Na ciepło zasklepić jeden koniec (nawet zapalniczką rozgrzać na około po obwodzie i w chwili gdy zrobi się mocno plastyczna < szklisto-płynna> skręcić wzdłuż osi aż się zasklepi i lekko wyciągnąć - gdy już trochę stwardnieje odciąć nadmiar i wyrównać) i wykonać otwór na pożądanej przez nas wysokości w bocznej ściance rurki (też można na ciepło, lub wiertłem).

 

- Plastikowe, nie tłukące i dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

Sam miałem tak zrobić kiedyś, ale jak nie zakupiłem wtedy drugiej rurki do rozlewu, tak nie zrobiłem tego do dziś - A to zapomnę a to szkoda kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.