Jump to content

Rurka do ściągania znad osadu


gliko
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Czy ktoś orientuje się jak można zrobić rurkę jak w tym poście. Z czego ona jest wykonana i w jaki sposób? Ostatnio próbowałem zrobić coś podobnego podgrzewając we wrzątku plastikowa rurkę do której wnętrza nasypałem piasku, ale i tak przy wyginaniu rurka na zgięciu się deformowała i przekrój praktycznie zamykał. Napisałem PW do tej osoby, ale już długi czas nie zaglądał na forum.

 

Pozdrawiam

Edited by gliko
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc Lusterko, chyba się na takie rozwiązanie zdecyduje. Szkoda że ta końcówka jest szklana, ostatnio używając takiej niezdarnie ją upuściłem i się potłukła, dlatego szukam czegoś z plastiku. 

 

Dla zainteresowanych tu jest poradnik jak plastikowe rurki zagiąć, a tu jest gotowiec. Nie mogę tylko znaleźć z jakiego materiału są te rurki bo cena z kosztem transporu jest wysoka i na pewno znalazło by się tańsze zamienniki

Edited by gliko
Link to comment
Share on other sites

Można kupić rurkę z zaworkiem grawitacyjnym. Na ciepło zasklepić jeden koniec (nawet zapalniczką rozgrzać na około po obwodzie i w chwili gdy zrobi się mocno plastyczna < szklisto-płynna> skręcić wzdłuż osi aż się zasklepi i lekko wyciągnąć - gdy już trochę stwardnieje odciąć nadmiar i wyrównać) i wykonać otwór na pożądanej przez nas wysokości w bocznej ściance rurki (też można na ciepło, lub wiertłem).

 

- Plastikowe, nie tłukące i dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

Sam miałem tak zrobić kiedyś, ale jak nie zakupiłem wtedy drugiej rurki do rozlewu, tak nie zrobiłem tego do dziś - A to zapomnę a to szkoda kasy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.