Skocz do zawartości

Kegator na keg 50 l


bronek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy spotkał się ktoś z chłodziarką która mogłaby robić za kegator do dużych kegów?

Przeskanowałem trochę internetu, ale wymiar standard to 60x60cm a do takiego to nie wejdzie.

Znalazłem co prawda ofertę z "witryną" chłodniczą, ale cena trochę straszy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy spotkał się ktoś z chłodziarką która mogłaby robić za kegator do dużych kegów?

Przeskanowałem trochę internetu, ale wymiar standard to 60x60cm a do takiego to nie wejdzie.

Znalazłem co prawda ofertę z "witryną" chłodniczą, ale cena trochę straszy :)

 

Zamrazarka jest lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad podobnym tematem.

Skoro lubię i potrafię majsterkować, postanowiłem działać.

 

Mam „wyprute” w całości „bebechy” lodówki. Planuję użyć zamrażalnik ustawiony w odwróceniu o 90 st. i bardziej rozchylony do gabarytów szafki będącej obudową. Tym sposobem kega będzie „obejmowana” zamrażalnikiem. Tak jak w lodówce na zewnątrz pozostanie agregat i chłodnica. Rozważam przestawienie fabrycznych regulacji termostatu, aby najwyższa temperatura oscylowała w okolicach 10 st. C.

Fabryczny termostat posiada zablokowaną śrubę regulacyjną i po odblokowaniu, można temperaturowe nastawy zmienić.

 

Aby straty, w przypadku porażki nie ponosić wysokich kosztów, do testów użyję typowej szafki, którą od wewnątrz wyłożę styropianem. Nalewak będzie w drzwiach. Zastanawiam się nad umieszczeniem butli z CO2 na zewnątrz.

 

Sam jestem ciekaw wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się nad umieszczeniem butli z CO2 na zewnątrz.

mam butlę na zewnątrz i nie narzekam, a wręcz uważam, że jest to korzystne (z punktu widzenia termodynamiki ;) )

 

IMHO, warto jednak zainwestować w termostat elektroniczny (choćby taki za 12 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się nad umieszczeniem butli z CO2 na zewnątrz.

mam butlę na zewnątrz i nie narzekam, a wręcz uważam, że jest to korzystne (z punktu widzenia termodynamiki ;) )

 

IMHO, warto jednak zainwestować w termostat elektroniczny (choćby taki za 12 zł).

 

Takiego za 12 zł. nie dałbym "złotej rybce".

 

W chłodziarkach nie jest potrzebna któtka histereza i super dokładna temperatura.

Do piwa potrzeba pewnego przedziału temperatur, a termostat lodówkowy zapewnia go ze znacznie większą dokładnością i na dodatek jest niemal bezusterkowy ze względu na swoją prostotę.

Im więcej elektroniki, tym więcej elementów, które mogą zaweść. Elektronika sprawdza się tam, gdzie prostsze rozwiązania nie dają rady.

Edytowane przez avicena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.