Jump to content

Weizen. Czy się zepsuło?


tomaszmorela
 Share

Recommended Posts

Witam. Przedwczoraj uwarzyłem pierwsze piwo. Wczoraj zaczęła się fermentacja i wszystko wygladało dobrze. Dziś jednak zaniepokojony spokojniejszą fermentacją oraz winnym zapachem z rurki fermentacyjnej postanowiłem otworzyć fermentator i oczom mym ukazało się takie coś. Piana opadła, mocno winny, owocowy zapach. Czy to oznacza, że mogę zacząć myśleć o wylaniu?

post-11954-0-07656700-1427479283_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wygląda normalnie, ale jak będziesz zaglądał tam 3 razy dziennie to w końcu będzie do wylania. Zamknij i daj mu spokój przynajmniej na tydzień. Trzymaj temperaturę ok. 20 stopni i.... cierpliwości. Poświęć ten czas na poczytanie artykułów na Wiki. Masz ładnie opisane poszczególne fazy fermentacji. Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że są pożądane. Przepraszam, ale to moja pierwsza warka i mam delikatną paranoję. Nie zaglądam do fermentatora i wiem, że nie należy tego robić, zrobiłem to tylko dziś, dlatego że mocno się zaniepokoiłem, bo wydaje mi się, że wszelkie środki ostrożności zachowałem (higiena i dezynfekcja), w niektórych procesach może nawet nadzwyczajne ;)

Link to comment
Share on other sites

zamknij i  pod żadnym pozorem ne otwieraj przez conajmniej tydzień. jest ok. Za tydzień pomiar bailinga, potem za trzy dni powtórka i najprawdopodobniej w butelki. AMEN.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.