Skocz do zawartości

drożdże z Gulden Draak - odzyskać?


zbynieks

Rekomendowane odpowiedzi

NIe wiem czy możliwe i czy skórka warta wyprawki, ale GD to piwo refermentowane i w mojej butelce osadu na dnie było sporo. Kto wie, jakie to drożdże, czy warto się bawić i czy procedura jest w ogóle możliwa? Ktoś robił takie sztuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz odzyskiwałem drożdże z piwa domowego. Końcówkę butelki (ok 100 ml) mieszałem, żeby osad nie przylegał do dna, lecz unosił się w piwie. Wlałem to do startera, po jakimś czasie ruszyło, zwiększyłem starter, na następny dzień zaszczepiłem brzeczkę. Odzyskane drożdże siedzą w fermentorze po dziś dzień. Nie wiem jak sprawa wygląda w piwach komercyjnych, ale słyszałem że niektóre browary do refermentacji używają innego szczepu drożdży, niż tego którym piwo było fermentowane.

Edytowane przez Deathhammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem teraz informację, że w Gulden Draak do refermentacji browar stosuje drożdże winne.

 

Like the other special beers of the Brewery Van Steenberge, Gulden Draak is a high fermentation beer with secondary fermentation. For the secondary fermentation, wine yeast is used. This also contributes to the unparalleled taste.

 


http://www.vansteenberge.com/en/our-beer/gulden-draak/gulden-draak/

Edytowane przez Deathhammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwukrotnie odzyskiwałem - ostrożnie przelałem piwo do szklanki, zostawiając osad na dnie z resztką piwa. Do tej samej butelki wlewałem trochę sterylnej brzeczki  i na butelkę zakładałem oryginalny kapsel (nie zaciskałem kapslownicą, ale myślę, że można tak zrobić). Gdy w butelce rozpoczęła się fermentacja - do startera. Tak więc procedura jest możliwa, ale gra nie warta świeczki, zwłaszcza w obliczu tego co zacytował Deathhammer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drozdze w tym piwie sa rowniez prawdopodobnie do zdobycia 'komercyjnie'. Nie jest to informacja potwierdzona oficjalnie przez producenta (z wiadomych wzgledow) ale uwaza sie, ze Wyeast 3739 (produkt Private Collection) to wlasnie te drozdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odzyskalem drożdze z la trappe quadrupel. Ostatnie dwa cm piwa w butelce wlalem do pół litra brzeczki 9blg i zapomniałem o tym przez cały tydzień. Później gdy tam zajrzałem na dnie znajdowała się około 0,5cm gestwa. Moja dziewczyna dopiero wtedy mi powiedziała że w tygodniu na powierzchni znajdował się gruby korzuch drozdzy. Póki co nie zamierzam używać tych drożdży ale chciałbym zapytać co dalej z nimi? Zebrać i zrobić starter litrowy 10blg czy normalnie je zadać do brzeczki

Edytowane przez Kamil Świercz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wykorzystaj dość szybko, zrób wcześniej starter. Zrób na tym jakiegoś krzepkiego belga, więc trochę chyba więcej Ci będzie trzeba gęstwy niż masz, na oko uzbiera się szklanka? Chyba nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdży nie ma nawet pół szklanki. Odzysk robiłem w litrowym słoiku i tam na dnie było z pół cm więc na pewno starter

Zrób 5 litrów piwa w pojemniku (ewentualna strata niewielka), drugą część warki normalnie zadaj drożdżami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.