Jump to content
wolf83

Kupię śrutownik żarnowy w dobrym stanie

Recommended Posts

Witam.

Z racji tego iż śrutowniki żarnowe w sklepach piwowarskich są trochę drogie.

A mam określony budżet domowy, którego nie mogę przekroczyć. 

Więc po przez to Ogłoszenie poszukuje takiego śrutownika (kompletnego) w dobrym stanie i za dobrą cenę.

Jeśli miałby ktoś z was na zbyciu taki śrutownik, to proszę napisać w temacie lub do mnie na PW.

Zdjęcia, cena, jak i krótki opis śrutownika mile widziane. :)

Z góry dziękuję.

żarnowy?? mąkę będziesz robił?

Co to ma do rzeczy? Ja używam breferma żarnowego od bardzo dawna do słodu i też śrutowania ziarna na mąkę i sobie chwalę... Nie widzę przeciw wskazań.  Wiem, że wiele osób ma żarnowe śrutowniki i sobie chwalą, nie każdy musi mieć walcowy! Chwilowo jestem zadowolony i jak na mój przerób (50 warek rocznie) starcza idealnie ;) Może jak kiedyś zwiększe wybicie to sobie kupię walcowy, obecnie mi wystarcza żarnowy i jestem z niego bardzo zadowolony - przerobił gdzieś ponad 800 kg słodu brak śladów zużycia chociaż śrutuje z pomocą wiertarki.

szukaj tu lub tu i wpisz frazy   młynek lub   maszynka a na pewno coś znajdziesz ,możne nie dziś czy jutro ale jak ci nie zależny zbytnio na czasie to na pewno coś ustrzelisz .

Edited by gigo

Kup sobie makaroniarkę i przerób, kilka osób na forum tak ma i są zadowolone, ja ostatnio też zrobiłem i po pierwszych testach (nie mam napędu elektrycznego jeszcze ani zasypu) wygląda to obiecująco, a koszt 50 zł

Edited by bart3q

szukaj tu lub tu i wpisz frazy młynek lub maszynka a na pewno coś znajdziesz ,możne nie dziś czy jutro ale jak ci nie zależny zbytnio na czasie to na pewno coś ustrzelisz .

http://allegro.pl/bardzo-stary-mlynek-do-kawy-i5198596428.html?? :)
Hans lubi strzelać do pustej bramki, ech :( . Czy masz taki sprzęt aby polecić komuś?

szukaj tu lub tu i wpisz frazy   młynek lub   maszynka a na pewno coś znajdziesz ,możne nie dziś czy jutro ale jak ci nie zależny zbytnio na czasie to na pewno coś ustrzelisz .

Ten   młynek akurat jest do kawy ale napisałem że trzeba czekać i szukać od razu nic się nie znajdzie.Ja mam trzy takie stare śrutowniki i wszystkie działają pięknie .

A jeżeli ci zależy na czasie to kup sobie tak jak wspomniał kolega bart3q makaroniarkę i jest temat jak ją przerobić i tez będziesz zadowolony :)

Edited by gigo

szukaj tu lub tu i wpisz frazy młynek lub maszynka a na pewno coś znajdziesz ,możne nie dziś czy jutro ale jak ci nie zależny zbytnio na czasie to na pewno coś ustrzelisz .

Hans lubi strzelać do pustej bramki, ech :( . Czy masz taki sprzęt aby polecić komuś?

A czy ja komu co polecam?

Wydawało mi się, że raczej pytam. :)

Co nawet podkreśliłem - przy użyciu podwójnego pytajnika.

:)

Mam nieco inny młynek do kawy, bardzo podobny do tego oto młynka do zboża:

http://allegro.pl/maszynka-mlynek-reczny-do-zboza-universal-patent-i5209668367.html