Skocz do zawartości

Słód karmelowy, słód czekoladowy


gesio0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam pewne pytanie. Własnie "uwarzyłem" siódmą warkę. Póki co cały czas trzymam się ekstraktów. Przymierzam się powoli do zacierania ale przeraża mnie fakt bardzo skomplikowanej technologii.

Pozdrawiam

Odwagi! Miałem tak jak ty i po pierwszym zacieraniu okazało się że to wcale nie jest aż takie trudne, owszem popełnia się błędy ale moje najmniej smaczne piwo z zacierania było owieeele smaczniejsze od tych z ekstraktów.

Nie ma się co lękać, napieraj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i popełniłem kolejnego Stouta. Właśnie przelałem na cichą. Niestety chyba przesadziłem ze słodami specjalnymi a ściślej rzecz ujmując niepotrzebnie dodałem ekstraktu barwiącego. Po tygodniu odfermentewoało do 5°Blg z początkowych 12°Blg (brzeczka nastawna 22l). Chmiel Marynka i Lubelski, drożdże S-04, płatki 0,4 kg. Piwo warzone z ekstraktów jasnego i ciemnego WES do których dodałem 0,2kg Carafy II, 0,2kg czekoladowego Litovel, 0,1kg karmelowego ciemnego Strzegom (steeping). I do całości jeszcze mała puszka barwiącego... Będzie coś z tego piwa? Jest dosyć gęste, na pierwszym planie leciuteńka słodycz, która później jest atakowana goryczą i smakiem kawy. Smak zbliżony do Portera ale ze zdecydowaną mniejszą zawartością alkoholu. Ja lubię ciemne, gorzkie piwo ale mam wrażenie, że chyba moim znajomym nie zasmakuje.

Edytowane przez gesio0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.