Skocz do zawartości

Kupno chmielu


Rofi

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można kupić większe ilość chmielu? Wiem, że są sklepy typu simplyhops.com, ale tam zamawia się po 5 kg :] A mnie chodzi raczej o 250g (bo chce różnych chmieli) i by ceny nie były takie jak w popularnych, polskich sklepach. Bo różnice są znaczne: za 100g sh: 9,24 zł kontra 15 - 17 zł w sklepach.

Ewentualnie czy idea wspólnego kupowania chmielu choćby w sh jest na forum (bo jest tylko jeden temat)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250gr "większą ilością"?! Raczej nie...

9,24pln - hm, a liczysz koszt wysyłki od SH? Kurier nie jest szczególnie tani przy zakupie 5kg...

Polskie chmiele możesz zamawiać od Powiśla i też są tańsze niż te oferowane w detalu. Trzeba tylko zamówić 5kg.

 

Kiedyś była tutaj bardziej zorganizowana akcja pt. wspólne zamówienie z SH i można było wziąć 1kg - jak się uzbierało 5 chętnych, to się ściągało. Może zorganizuj podobną akcję, to będzie możliwość zakupienia w przystępniejszej cenie :).

 

Hm, opakowań 250gr nie ma w "hurcie". Tutaj minimum to jakieś 5kg w chmielach i 25kg w słodach. Trzeba warzyć naprawdę dużo, żeby wyraźnie opłacało się zamawiać z pominięciem detalistów.

Edytowane przez bzium1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są sklepy które sprzedają paczki większe niż 100g. Gdzieś widziałem nawet w kilogramowych opakowaniach. Tylko cena oczywiście taka jak w detalu.

 

Można się dogadać w parę osób i robić zakupy na sh, ale jest trochę roboty z dzieleniem i rozsyłaniem tego po Polsce, więc akcja ma sens jak się taki 5kg worek dzieli na 5x1kg. Przy dzieleniu każdego worka na 20 paczek po 250g organizator całej akcji zapewne dostałby pierdolca. Tylko branie 1kg ma sens jeśli masz większy przerób piwa. U mnie wzięcie 1kg skończyło się tak, że przez rok prawie każde piwo było chmielone Chinookiem na goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszków na forum. Chodziło o 250g jednego rodzaju chmielu a nie w ogóle co zresztą napisałem "bo chce różnych chmieli". Ale widać, że czytanie ze zrozumieniem nie stoi na poziomie jak dawniej. Jakoś DGB zrozumiał ;]

Chciałem popróbować różnych by znaleźć te odpowiadające mojemu smakowi. No nic, będę kupować po 100g.

Dzięki użytkownikom, którzy wnieśli coś do tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się bulwersować ,doskonale wiem o co ci chodziło ;)

w sklepie mogą Ci sprzedać w jednej paczce i 0,5kg ,ale co z tego jak cena taka sama ,detal to detal ,może dostaniesz z 5-10% rabatu 

zostają albo akcje zorganizowane albo na własną rękę 

jak by co chętnie się do czegoś dopiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ceny z Powiśla, i wtedy osądzę czy 5 kg jednego rodzaju TO JEST TO. Tym bardziej że na razie będę warzył tylko Pilznera wg. własnej receptury i takie zaopatrzenie jednorazowe w chmiel mnie satysfakcjonuje, pod warunkiem dobrej ceny.

Edytowane przez quhcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy taki pakunek 5 kilo chmielu po otwarciu i zużywaniu przez np pół roku, nie odbije się negatywnie na jakości chmielu. W końcu nie bez powodu w detalu jest pakowany próżniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ludzi ma zgrzewarki do pakowania próżniowego, do tego przechowywanie w zamrażarce i można zminimalizować starzenie. do tego nie wiesz jak przechowywany był chmiel przed przepakowaniem w opakowania detaliczne

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może ilośc może duża, ale, jeśli cena będzie korzystna to zaraz po rozpakowaniu pakowarkę próżniową kupię, i sam sobie poporcjuje. Taka ilośc to na 33 warki starczy, Tak jak ja 4 warki x 40l każda w miesiącu, to prawie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.