Skocz do zawartości

Tani sterownik temperatury


kudys11

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik śmiga, a ja żyje, jest dobrze.

 

Teraz tylko dwa pytania do doświadczonych użytkowników. :)

 

1. Jaką ustawiacie histerezę i opóźnienie załączenia? 0,5 stopnia i 5 minut będzie ok? Zakładając temperaturę otoczenia lodówki ok. 6-8 stopni wyższą niż pożądana w środku.

2. Gdzie w lodówce macie usytuowany czujnik temperatury? Jest jakoś zaizolowany czy dynda swobodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Jaką ustawiacie histerezę i opóźnienie załączenia? 0,5 stopnia i 5 minut będzie ok? Zakładając temperaturę otoczenia lodówki ok. 6-8 stopni wyższą niż pożądana w środku.

2. Gdzie w lodówce macie usytuowany czujnik temperatury? Jest jakoś zaizolowany czy dynda swobodnie?

 

1. ja ustawiam histerezę 0,6, i jak chcę fermentować w 18 stopniach to docelową temperaturę 17,6 (tyle wskakuje tylko na chwile, więc dolną rzeczywistą granicą jest 17,7). Wtedy temp waha się od 17,7 do 18,3 ale piwo trzyma te średnie 18 stopni.

2. Czujnik mam przyklejony do fermentora i zaizolowany 3 warstwami folii bąbelkowej.

 

 

Wszystko fajnie działa, sprawdzone termometrem elektronicznym, którego używam przy warzeniu (temp. piwa sprawdzam przez wsadzenie termometru przez dziurę na bulkatora ;) )

Edytowane przez lesiux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

w związku z kolejną modernizacją sterownika, mam kolejne pytanie. zamontowałem taki włącznik allegro.pl/przelacznik-kolyskowy-duzy-i-0-podswietlany-czerwo-i5876903509.html. zamontowałem go przed gniazdkiem do którego podłączan grzałke, idea jest taka aby korzystać z pomiaru temperatury ale odłączyć grzanie grzałki. problem jest taki, że włącznik święci się bez względu na to czy jest włączony czy wyłączony. do włącznika podłączyłem kabel idący z sieci z jednej strony z drugiej idący że sterownika. z drugiej strony przewody wychodzą do gniazdka. działa, odcina prąd ale cały czas się święci. czy jeśli zostawię tylko jeden przewód puszczonw przez włącznik to czy będzie działało podświetlanie , tzn jak wyłącze, to podswietlenie zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Znalazłem coś mocniejszego jednak nadal jest problem z montażem czujnika, fajnie by było gdybym mógł go spokojnie  włożyć w dziurę z boku kadzi i skręcić 

 

http://craftel.pl/regulator-temperatury-c-0700-standard-p-15.html

Edytowane przez pneuropathic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopuję, nie chcę zakładać nowego tematu...

Mam sterownik W1209. Ma sterować grzałką w zasobniku wody do wysładzania. Wszystko podłączyłem, poustawiałem i generalnie działa, ale kiedy wyłączę zasilanie sterownika i ponownie włączę sterownik pokazuje tylko temperaturę i nie załącza grzałki kiedy temperatura spadnie poniżej zadanej wartości. Załącza tylko kiedy zmienię opóźnienie włączenia grzałki na 0 sekund. Ktoś miał podobny problem albo zna jego rozwiązanie? Może "ten typ tak ma"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histerezę ustawiłem na 5*, ale to nie ma nic do rzeczy bo sterownik przy ustawieniu załącza grzanie przy temperaturze ustawionej a wyłącza "po histerezie" tj. w moim przypadku 68* ustawione, 73* grzanie wyłączone, po spadku do 68* grzanie się załącza. Mi nie załącza pomimo temperatury dużo niższej niż założone 68*. W1209 opóźnienie czasu ma, pod funkcją P5, można ustawić zwłokę do 10sek. Jak opóźnienie ustawię na 0 to po ponownym włączeniu zasilania sterownika grzanie załącza się jak należy, przy ustawionym jakimkolwiek opóźnieniu niestety nie. Widać ten typ tak ma, będę musiał za każdym razem ustawiać to opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Members 19 postów, 2 pkt. Nazwa browaru BB Rok założenia:Styczeń 2014 Miasto:Inowrocław Przeglądając sklep internetowy natrafiłem na taki sterownik: https://www.fasttech...itch-thermostatCena śmiesznie tania.

 

PYTANIE:

 

1/ Czy ktoś próbował zastosować ten sterownik tak:

 Fermentor owinięty kablem do terrarium. Kabel wpięty w regulator temperatury. Czujnik pływa w fermentorze, włożony poprzez otwór zrobiony w wieku fermentora, oczywiście wysterylizowany uprzednio desprajem. 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Edytowane przez tomitomi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tak, tylko nie wkładam czujnika do piwa/brzeczki, a przyklejam do ścianki fermentora i oklejam z wierzchu folią bąbelkową/inną izolacją. Sprawuje się dobrze. Kabel owijam bliżej dolnej części fermentora (oczywiście pamiętając o odstępach między zwojami), czujnik przyklejam w górnej, żeby rozgrzany kabel nie fałszował pomiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tak, tylko nie wkładam czujnika do piwa/brzeczki, a przyklejam do ścianki fermentora i oklejam z wierzchu folią bąbelkową/inną izolacją. Sprawuje się dobrze. Kabel owijam bliżej dolnej części fermentora (oczywiście pamiętając o odstępach między zwojami), czujnik przyklejam w górnej, żeby rozgrzany kabel nie fałszował pomiarów.

Dziękuję za kompletną odpowiedź!

Nie trzeba wkładać czujnika do środka - to pocieszające :good: .

PYTANIE:

1/ Jaką odległość w cm zachowujesz miedzy zwojami kabla?

Zamierzam kupić kabel 15W o długości 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość zależy.. owijam tak żeby był w miarę równy odstęp, i żeby było mniej więcej do połowy wysokości wiadra. W instrukcjach takich kabli zalecają chyba odstępy ok 3cm, większe nie zaszkodzą na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odległość zależy.. owijam tak żeby był w miarę równy odstęp, i żeby było mniej więcej do połowy wysokości wiadra. W instrukcjach takich kabli zalecają chyba odstępy ok 3cm, większe nie zaszkodzą na pewno

 

Dzięki. o to chodziło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.