Skocz do zawartości

Tani sterownik temperatury


kudys11

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdzieś ostatnio czytałem ( czat?) że Pamel ma wypuścić nowy sterownik dla piwowarów. Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?

Coś wiem, ale chyba nie ma sensu odpowiadać, bo zaraz znajdzie się grono niezadowolonych.

 

to napisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzieś ostatnio czytałem ( czat?) że Pamel ma wypuścić nowy sterownik dla piwowarów. Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?

Coś wiem, ale chyba nie ma sensu odpowiadać, bo zaraz znajdzie się grono niezadowolonych.

 

to napisz na PW

 

Czekam na kontakt z tą firmą, bo w pewnym sensie zaproponowałem mała rewolucję. Jednak nie chcę z niczym wyskakiwać.

Jak już będą konkrety, to napisze, a przy okazji sam będę testować urządzenie. Trzeba się liczyć, że dla tej firmy są inne priorytety i wpierw jest realizowane, to z czego jest chleb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o coś takiego chodzi?

Faza załączana przez stycznik do lodówki?

Czy w układzie  sterownik -> stycznik, także zamienić fazę z N?

Matko Bosko Bogucicko!!! Człowieku nie tykaj się prądu! Oddaj to mądrzejszym od siebie...

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że, gdybym w życiu nie brał się za rzeczy których nie umiem i nie próbował ich ogarnąć to nie warzyłbym piwa...

(że o pracy zawodowej, itp nie wspomnę)

 

Dlatego rad bym był, gdybyś mi przybliżył co jest nie tak.

 

Wiem już że stycznik 3 fazowy zadziała dla jednej fazy. To m.in. wynika z jego budowy.

 

Stycznik włącza zasilanie(złącza fazę) dla lodówki. Sam stycznik jest włączany (prądem zmiennym 230V) przez przekaźnik kontrolera temperatury (złacza N).

Aby nie obciążać tego kontrolera, we włączaniu pośredniczy właśnie stycznik. Co jest błędnego w tym schemacie? [zakładam że nie wszystko, bazując na odpowiedzi Dr2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że, gdybym w życiu nie brał się za rzeczy których nie umiem i nie próbował ich ogarnąć to nie warzyłbym piwa...

(że o pracy zawodowej, itp nie wspomnę)

 

Dlatego rad bym był, gdybyś mi przybliżył co jest nie tak.

 

Wiem już że stycznik 3 fazowy zadziała dla jednej fazy. To m.in. wynika z jego budowy.

 

Stycznik włącza zasilanie(złącza fazę) dla lodówki. Sam stycznik jest włączany (prądem zmiennym 230V) przez przekaźnik kontrolera temperatury (złacza N).

Aby nie obciążać tego kontrolera, we włączaniu pośredniczy właśnie stycznik. Co jest błędnego w tym schemacie? [zakładam że nie wszystko, bazując na odpowiedzi Dr2]

W sumie mądrze mówisz, ale przy warzeniu piwa nie zrobisz sobie krzywdy. Z "prądem" jest trochę inaczej...

 

Podstawowy błąd jest taki, że przekaźnik w sterowniku "przerywa" przewód N a powinien sterować fazą L. Odejście od stycznika fazą L również miło poprawadzić z zacisku T (czyli u Ciebie wystarczy to zrobić na odwrót).

 

Czyli u Ciebie przewód N leci tylko do zacisku A2 stycznika i do lodówki. A faza L przez styk w sterowniku do zacisku A1 (obwód sterowania stycznika). Kolejny obwód to zasilanie fazą L od zacisku L1/2/3 stycznika. I od zacisku T1/2/3 stycznika do lodówki (obwód zasilania lodówki).

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie przewody brązowe ze schematu 1 zamienić z granatowymi? Tak by zarówno, przekaźnik kontrolera jak i stycznik zwierały/rozwierały fazę.

 

Na styczniku L1 dać od strony źródła prądu, T1 od strony lodówki? (tak chciałem zrobić. ale na rysunku mi się pomyliło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie przewody brązowe ze schematu 1 zamienić z granatowymi? Tak by zarówno, przekaźnik kontrolera jak i stycznik zwierały/rozwierały fazę.

Powiedzmy, że tak... N tylko do zacisku A2 i zacisku N w lodówce.

 

Na styczniku L1 dać od strony źródła prądu, T1 od strony lodówki? (tak chciałem zrobić. ale na rysunku mi się pomyliło)

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie temat brzmi tani sterownik...

Tani to zawsze pojęcie względne. Ja polecam rozwiązanie sprawdzone i funkcjonujące w moim browarze. Szukać można przecież na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 a za połowę tej ceny z darmową przesyłką, tylko trzeba poczekać ze 2 tygodnie, osobiście używam i jestem zadowolony :)

 

http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Arrival-Hot-Sale-Thermometer-220V-Digital-STC-1000-Temperature-Controller-Thermostat-with-Sensor-Free/1815864124.html

 

Podtrzymujesz tę opinię? Potrzebuję kupić drugi i się zastanawiam co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 a za połowę tej ceny z darmową przesyłką, tylko trzeba poczekać ze 2 tygodnie, osobiście używam i jestem zadowolony :)

 

http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Arrival-Hot-Sale-Thermometer-220V-Digital-STC-1000-Temperature-Controller-Thermostat-with-Sensor-Free/1815864124.html

 

Podtrzymujesz tę opinię? Potrzebuję kupić drugi i się zastanawiam co wybrać.

 

tak, koledzy z forum pomogli mi to ładnie podłączyć, sterownik śmiga już rok, żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do taniego sterownika - wreszcie go posładałem, działa (przynajmniej z podłączoną lapką). 

Pozostało jedynie przedłużenie sondy, jaki kabel polecacie? Czy głośnikowy wystarczy? Oraz czy jest jakaś długość której nie powinno się przekraczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do taniego sterownika - wreszcie go posładałem, działa (przynajmniej z podłączoną lapką).

Pozostało jedynie przedłużenie sondy, jaki kabel polecacie? Czy głośnikowy wystarczy? Oraz czy jest jakaś długość której nie powinno się przekraczać?

Jako ze nikt nie odpisuje...

Mam ten sam problem.

Jutro zanoszę sterownik kumplowi. Ma oglądnąć i wydać fachową opinię :-)

Jak będę coś wiedział to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kabel głosnikowy działa bezproblemowo, muszę tylko zamontować gniazdo w obudowie o wtyk na kablu, zeby byłdemontowalny. Ale pomagał już przy ierwszym warzeniu-wreszcie nie muszę pilnować grzania wody do wysładzania, mogę się skoncentrować na zacieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile miał ten kabel, moze z metr, moze trochę więcej, nie wiem czy nie będę przedłużał tak, by był równy kablowi grzałki. Co do wpływu na dokładność grzania - nie wypowiem się, bo się nie znam, nie wiem na jakiej zasadzie to działa i czy długość wpływa na pomiar, ewentualnie w jaki spoób. Na moje potrzeby przybliżona wartość jest wystarczająca.

 

Na zdjęciu sprzęt, z lewej strony wewnątrz znajduje sie zasilacz, jeszcze do tego dojdzie podwójny włącznik - włączenie urządzenia oraz włączenie grzałki oraz jeszcze odpinana sonda (na mały jack).

post-3060-0-85932800-1433154671_thumb.jpg

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sterownik będzie dobry do sterowania lodówką? http://pt.aliexpress.com/item/50-99-Degree-STC-1000-200-240V-Newest-Digital-LCD-Thermostat-Regulator-Temperature-Controller-Thermocouple/32223049407.html

 

Czy to jest ten sam model co podawali koledzy wyżej? Bo cena bardzo okazyjna.

Nie jestem zbytnio biegły w języku angielskim i nie jestem pewien czy niema tam jakiegoś haczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.