Skocz do zawartości

Manualne butelkowanie w browarze restauracyjnym


Rekomendowane odpowiedzi

Lepsza nalewarka przeciwciśnieniowa, przy beer gun'e moze się pienić piwo.

 

Od kiedy przy beer gunie się pieni... I jaka jest różnica między nimi różnica? Przecież działają na podobnej zasadzie... ;)

 

Z tego co słyszałem osób używających BG (Brett i vald) jest to najlepsze narzędzie do rozlewu piwa z kega. Pooglądaj filmiki w necie: https://www.youtube.com/results?q=beergun  zanim wydasz taki osąd. No tylko niestety cena jak na Polskie warunki spora.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica i to bardzo zasadnicza!

 

Nalewając piwo przez nalewarke przeciwciśnieniową w butelce panuję takie samo ciśnienie jak w kegu, dopiero na sam koniec gdy już mam nalane "odbezpieczam" i spuszczam gaz z butelki wyrównując ciśnienie do atmosferycznego. To duża różnica. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica i to bardzo zasadnicza!

 

Nalewając piwo przez nalewarke przeciwciśnieniową w butelce panuję takie samo ciśnienie jak w kegu, dopiero na sam koniec gdy już mam nalane "odbezpieczam" i spuszczam gaz z butelki wyrównując ciśnienie do atmosferycznego. To duża różnica. ;)

 

Znam różnicę w zasadzie ich działania napisałem "Przecież działają na podobnej zasadzie...  ;)" No dobra używasz nalewarki przeciwciśnieniowej z tego co widzę: 

 

A beer guna używałeś? Bo oglądnąłem multum filmików i pienienie piwa takie samo w jednym i drugim. A nalewarka w obsłudze i budowie jednak bardziej problematyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O beer gunie tylko czytałem i wyczytałem że może się pienić. Może nie równa się musi... 

Stąd wybrałem nalewarkę, bo tańsza i piwo moge butelkować w temp pokojowej, fakt, na pewno dłużej zajmuje nalanie takiego piwa niż z beer gun'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O beer gunie tylko czytałem i wyczytałem że może się pienić. Może nie równa się musi... 

Stąd wybrałem nalewarkę, bo tańsza i piwo moge butelkować w temp pokojowej, fakt, na pewno dłużej zajmuje nalanie takiego piwa niż z beer gun'a. 

 

Dałbyś radę wkleić krótki filmik jak to działa? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Butelki nabija się do ciśnienia niewiele większego niż w kegu. 1-1,5 bar

Są testowane do 13bar.

Jeśli mają wady to prędzej strzelą od przegazowanego piwa.

Przelałem tak kilkaset butelek z cydrem pod większym ciśnieniem, żadna nie strzeliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu każdy sprzęt do nalewania gazowanych napojów w szklane butelki ma osłony i to nie bez przyczyny o czym dowiedziałem się jak butelka przy 1,5 bara strzeliła a i tak nie nalewam zgodnie z bhp bo w instrukcji to każą całą zbroję nałożyć. Szkło było w każdej części hali. Statystycznie strzeli może jedna na kilka tysięcy, przy domowym nalewaniu kilka setek rocznie przez całe życie może nic się nie stać,no i może nie ma co dramatyzować, ale jedna butelka gdzieś może być pęknięta.

Edytowane przez dhanab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyną (świńskim ogonkiem) idzie nalać piwo z tanka do butelki. Oczywiście piwo musi być schłodzone i pod odpowiednim ciśnieniem. Może być przy tym sporo strat, ale to zależy od piwa i wprawy nalewającego. W niektórych restauracjach potrafią tak nalać setki butelek dziennie i co ciekawe wolą lać sprężyną mimo że mają napełniarki przeciwciśnieniowe - jest tak po prostu szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.