Skocz do zawartości
watson

Drożdże do American Wheat i do Milda

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję uwarzyć milda i american wheat, do milda planuję użyć drożdże Wyeast 1098 lub Wyeast 1968 lub Wyeast 1318 :D

Wg opisów 1098 są raczej neutralne, natomiast 1968 i 1318 dają wyważone profile owocowe.

Czy mogę ich użyć również do american wheat? Czy profil aromatyczno-smakowy nie wyjdzie jakiś dziwny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyć  możesz,ale  będzie pewnie problem z zmętnieniem tego pszennego,przynajmniej na esb jakoś sobie nie wyobrażam.

American Wheat może być idealnie klarowny, więc to nie powinien być problem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.

@Dori, a według Ciebie jako doświadczonej piwowarki, który szczep byłby najlepszy do milda? do mnie chyba najbardziej przemawiają 1318 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.

@Dori, a według Ciebie jako doświadczonej piwowarki, który szczep byłby najlepszy do milda? do mnie chyba najbardziej przemawiają 1318 :)

1318 lub ewentualnie 1968.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego akurat te polecasz? Robiłem głównie na sucharach M03, S-04 oraz na gęstwie tych pierwszych i zadowolony do końca nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego akurat te polecasz? Robiłem głównie na sucharach M03, S-04 oraz na gęstwie tych pierwszych i zadowolony do końca nie jestem.

Kolega podał trzy szczepy do wyboru, więc poleciłam te najbardziej neutralne, nie odfermentowujące zbyt mocno, które odpowiednie byłyby zarówno do mailda jak i do american wheat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi