Skocz do zawartości

Ocena stanu garnka z emalii


zxcvbnmn

Rekomendowane odpowiedzi

Zdania na pewno będą podzielone. Złych posmaków i aromatów nie powinny Ci wprowadzać. Jakoś bardzo poobijane nie są i rdzy chyba tam nie widać więc nie jest tak źle. Jedyny minus to kwestie zdrowotne, to są metale ciężkie, ale ja się tam nie znam. Odsyłam tu do wujka Google. Poza tym 15 i 20 l to są niewielkie pojemności, chyba że myślisz o warkach 15 litrowych.

Samo podgrzanie wody np. do wysładzania powinno być mało szkodliwe, jak nie znikome.

 

Edyt. literówka

Edytowane przez dzeju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru na nich warzyć wielu warek. Na jedną bardzo się uparłem. Ona będzie miała decydujący głos, czy dalej będzie keg z modyfikacjami.

 

 

Może spróbuję zakleić silikonem akwarystycznym. Wyczytałem, że na kilka warek wytrzyma.

Edytowane przez zxcvbnmn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób pierwsza warkę i nie patsz na te odpryski , na pewno ci się spodoba warzenie ,a jak ci piwko posmakuje to sobie kupisz lepsze gary (moje pierwsze garnuszki miały większe odpryski i jakoś jeszcze żyje i żelazem mi się nie beka) ,,powodzenia i udanych warek życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że piszę post pod postem jednak wnoszę nowy wątek. Osoby, które zobaczyły już post nie będą okazji pomóc mi po raz kolejny.

 

Nie chciałem tworzyć nowego tematu. Czy wy również mieliście problem, że po nakłuciu wężyka z oplotu, wąż ze środka nie wyszedł w całości? Moim zdaniem przy końcówce jeszcze zostało trochę gumy. Według mnie wyprzenie nic raczej nie da, ponieważ posmaki i tak zostaną.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś również miał taki problem? Czy zostało mi tylko odcięcie drugiego końca, pozbycia się gumy i ponowne złączenie, którego wolałbym uniknąć?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu kolega z forum robi fajne filmiki ,,pooglądaj na pewno dużo ci pomogą przy warzeniu 

a ty masz filmik o wężyku filtracyjnym z oplotu

https://www.youtube.com/watch?v=X7CzcWJf7rw

Edytowane przez gigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.