Skocz do zawartości

[Docent] Kontraktowy Szpunt z Browaru…Koreb!


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

SzpuntW środowisku piwnych maniaków zwykło się uważać Browary EDI i Koreb za swoiste „ugly twins” polskiego piwowarstwa. Na początku nic nie zapowiadało że tak będzie. EDI ze Wschowy to właściwie pierwszy browar rzemieślniczy powstały w roku 1993, Koreb z Łasku powstał 12 lat później. Obydwa browary jako jedne z pierwszych pojawiały się na jarmarkach i plenerowych imprezach w Warszawie, oferując spotykane wtedy jedynie w browarach restauracyjnych piwa niefiltrowane. Co ciekawe, były one jak najbardziej wypijalne. Z czasem obydwa browary poszły w przeróżne smakowe potworki bazujące na jasnym lagerze. Teraz w Korebie przyszedł czas na zmiany. Uwarzono pierwsze AIPA oraz zdecydowano się na wynajęcie mocy browarowi kontraktowemu Szpunt. Czy w Korebie da się uwarzyć dobre piwo? Obejrzyjcie wideo!

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja źle wspominam 5 litrów pite w październiku... Smakowało jak skisłe. Dla mnie to nie czarny PR, tylko złe wspomnienie.

 

Wyglądało jakoś tak: http://res.cloudinary.com/ratebeer/image/upload/w_250,c_limit,q_85,d_beer_def.gif/beer_125212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! To w takich damach można trzymać gazowane napoje jak piwo? Niby jest zamknięcie patentowe ale zawsze się bałem testować...

Można można. Ale nie ma po co. Znaczy na rzeczy które idą na imprezy, i których nawet w zapiskach nie umieszczam, są OK. Na pewno na nic, z czego chciałbym być dumny.

 

A Panom ze Szpunta gratuluję. Chętnie pogratuluję im mocniej jak już spróbuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.