Skocz do zawartości

Za małe fałszywe dno


jelcynek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy piwowarzy.

Niedługo z kolegami planujemy się przerzucić z warzeniem na kega. Jednak pewien problem wystąpił i nie do końća wiem jak go rozwiązać. Okazało się, że kega mamy większego i nasze fałszywe dno jest trochę za małe. Zostaje nieduża szczelina jak się je rozłoży. Pytanie jaki to będzie w praktyce miało wpływ na filtrowanie? Czy może pomóc jeszcze założyć pod fałszywym dnem sracz wężyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kegu nypel wspawany trochę za wysoko przez co fałszywe dno mam pod nim.

Korzystam z FD jedynie jako "bezpiecznik" przed przypaleniem, wężyk filtracyjny mam wkręcony cały czas i leży sobie na FD podczas zacierania.

Przed samym wysładzaniem wyciągam FD, mam do niego przyspawane takie uszko za które można go łatwo wyciągnąć np. drutem zakończonym haczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w kegu nypel wspawany trochę za wysoko przez co fałszywe dno mam pod nim.

Korzystam z FD jedynie jako "bezpiecznik" przed przypaleniem, wężyk filtracyjny mam wkręcony cały czas i leży sobie na FD podczas zacierania.

Przed samym wysładzaniem wyciągam FD, mam do niego przyspawane takie uszko za które można go łatwo wyciągnąć np. drutem zakończonym haczykiem.

To jakaś ciekawa metoda... Ale rozumiem, że robisz cyrkulację? Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytuję się bo do tej pory wszędzie pisano, że FD i palnik to kiepski pomysł (chyba że z cyrkulacją).

Chodzi o to że FD stanowi izolację pomiędzy młótem a palnikiem. Brzmi to całkiem logicznie ale Twój przypadek zdaje się temu przeczyć...

Czemu nie używasz FD do filtracji? Jeśli chodzi o nypel ponad to są na to rozwiązania...

http://www.simplybeginning.com/wp-content/uploads/2011/06/false-bottom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytuję się bo do tej pory wszędzie pisano, że FD i palnik to kiepski pomysł (chyba że z cyrkulacją). Chodzi o to że FD stanowi izolację pomiędzy młótem a palnikiem

Uwarzyłem w ten sposób ponad 1141l piwa i niespodzianek nie było. Przy dobrym słodzie wydajność mojej warzelni jest bardzo dobra.

 

Nacięcia w FD mam średnicy około 1mm co widać na zdjęciach.

post-4513-0-75731500-1426602459_thumb.jpgpost-4513-0-97110300-1426602437_thumb.jpg

 

Czemu nie używasz FD do filtracji? Jeśli chodzi o nypel ponad to są na to rozwiązania...

:cool:  Trochę z lenistwa, przyzwyczajenia, wygody. Wężyk filtracyjny działa świetnie. Poza tym od przyszłego roku zmodernizuję sprzęt. Dokupiłem 100l keg i wykombinuję coś lepszego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.