Skocz do zawartości

Fałszywe dno by Ikea


hills

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio podczas robienia porządków w kuchni trafiła mi do ręki przykrywka zrobiona z sita http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10112530/

Postanowiłem wypróbować jak się spisze w roli fałszywego dna.

Ma ona odrobinę większą średnicę niż dno standardowego wiadra używanego do fermentacji. Po dociśnięciu z dwóch stron ładnie wygina się w ósemkę i przylega do ścianek zostawiając trochę przestrzeni nad dnem na filtrat. Warto podeprzeć od spodu jakąś rurką albo wężykiem, jak w tym przypadku.

W porównaniu z samym wężykiem filtracja to bajka. Trzeba więcej brzeczki zawrócić zanim złoże się dobrze ułoży i brzeczka będzie klarowna, ale po tym można filtrować w zasadzie w dowolnym tempie. Dno dało radę nawet zasypowi z 20% żyta i 45% pszenicy. (Przypominało to filtrowanie kisielu przez mąkę :) )

 

P0C4KrA.jpg?3KwXKKN7.jpg?3MqdGa2G.jpg?2

 

Różnicy w wydajności nie zauważyłem. Czyszczenie znacznie łatwiejsze. Jest nawet uchwyt dzięki któremu można łatwo wyciągnąć dno.

Cena bardzo konkurencyjna, więc nic tylko szturmować półki. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podczas robienia porządków w kuchni trafiła mi do ręki przykrywka zrobiona z sita http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10112530/

Postanowiłem wypróbować jak się spisze w roli fałszywego dna.

Ma ona odrobinę większą średnicę niż dno standardowego wiadra używanego do fermentacji. Po dociśnięciu z dwóch stron ładnie wygina się w ósemkę i przylega do ścianek zostawiając trochę przestrzeni nad dnem na filtrat. Warto podeprzeć od spodu jakąś rurką albo wężykiem, jak w tym przypadku.

W porównaniu z samym wężykiem filtracja to bajka. Trzeba więcej brzeczki zawrócić zanim złoże się dobrze ułoży i brzeczka będzie klarowna, ale po tym można filtrować w zasadzie w dowolnym tempie. Dno dało radę nawet zasypowi z 20% żyta i 45% pszenicy. (Przypominało to filtrowanie kisielu przez mąkę :) )

 

P0C4KrA.jpg?3KwXKKN7.jpg?3MqdGa2G.jpg?2

 

Różnicy w wydajności nie zauważyłem. Czyszczenie znacznie łatwiejsze. Jest nawet uchwyt dzięki któremu można łatwo wyciągnąć dno.

Cena bardzo konkurencyjna, więc nic tylko szturmować półki. :)

Dzialam w ten sposob od 5 warek. Sraczwezyk mozna usunąć ;-) choć na poczatku tez dawalem. Ja robię na początek podbicie jak w falszywym dnie z wody do wysladzania. Nastepnie ją cofam wraz z pierwszą brzeczka. Pozniej jest klarowna ze ho ho. No i póki co ani razu nie umknęło mi filtrowanie. Nie wiem jak z poprzednimi sitami ale poki co nie zauwazylem sladu korozji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem to sitko i po włożeniu do fermentora wychodzi mi, że podbicie musiałoby wynosić 10L. LIPA, i co teraz?

 

Mi po odpowiednim wygięciu (tak jak zrobił to picl) w fermentorze od BA wystarcza 3-4L podbicia. Wyginałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

 

 

Hej, ktoś z użytkowników takiego FD sprawdzał na dużym zasypie (od 7 kg w górę)?

Robiłem już 2x ok. 9 kg spokojnie daje radę. Plus do tego "sraczwężyk".

Bardziej się zastanawiałem, czy samo utrzyma taki ciężar. No nic położę coś pod spód...

 

a jak myślicie, czy to sitko wspomoże sraczwężyk przy filtracji 100% pszenicy?

Filtruje złoże filtracyjne, ale odrobinę powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hej, ktoś z użytkowników takiego FD sprawdzał na dużym zasypie (od 7 kg w górę)?

Robiłem już 2x ok. 9 kg spokojnie daje radę. Plus do tego "sraczwężyk".

Bardziej się zastanawiałem, czy samo utrzyma taki ciężar. No nic położę coś pod spód...

 

U mnie utrzymywało, siatka nie leżała przy dnie tylko jej średnica jest trochę większa niż fermentor 33L więc jest wybrzuszona i ok 9kg zasypu jej nie docisnęło.

 

a jak myślicie, czy to sitko wspomoże sraczwężyk przy filtracji 100% pszenicy?

Filtruje złoże filtracyjne, ale odrobinę powinno pomóc.

 

Filtrowałem 100% pszenicy (grodziskie), bez problemowo żadnego przytkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie utrzymywało, siatka nie leżała przy dnie tylko jej średnica jest trochę większa niż fermentor 33L więc jest wybrzuszona i ok 9kg zasypu jej nie docisnęło.

Dobrze wiedzieć :) Jak będę robił coś z takim zasypem, to się podzielę wrażeniami.

 

 

 

Filtrowałem 100% pszenicy (grodziskie), bez problemowo żadnego przytkania.

To sito, to jakiś terminator? Cieszę się, że mam takowe, wygląda na to, że nie do zajechania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie utrzymywało, siatka nie leżała przy dnie tylko jej średnica jest trochę większa niż fermentor 33L więc jest wybrzuszona i ok 9kg zasypu jej nie docisnęło.

Dobrze wiedzieć :) Jak będę robił coś z takim zasypem, to się podzielę wrażeniami.

 

 

 

Filtrowałem 100% pszenicy (grodziskie), bez problemowo żadnego przytkania.

To sito, to jakiś terminator? Cieszę się, że mam takowe, wygląda na to, że nie do zajechania...

 

No tu akurat był mały zasyp 3-3,5kg.

Edytowane przez pingwin71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem tego patentu przez kilka warek, ale do szewskiej pasji doprowadzalo mnie ukladanie tego filtra w fermentorach tak, zeby przylegal do scianek. Jak juz sie ustawilo to dzialal bardzo dobrze, nawet pszenice filtrowal jak burza, wydajnosc OK. Wrocilem do sraczwezyka, bo w moim browarze wiecej zamieszania jest z podbiciem i wkurzalo mnie ukladanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
31 minut temu, Rheged napisał(a):

To chyba nie to, bo ma uchwyt boczny. Aczkolwiek też spoko.

W internetach jest tego trochę:

https://bit.ly/46LaglD

Edytowane przez monodem
Zbyt długi link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, monodem napisał(a):

Kiedyś pomyślałem, że mógłbym kupić właśnie to sito z rączką z boku i wyciąć ją szlifierką, ale obawiam się, że nie uda się później wyszlifować krawędzi na tyle, żeby nie rysowała ścianek fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.