Skocz do zawartości

Reduktor Co2


Peny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Kupiłem jakiś czas temu podwójny reduktor do piwa "Mikro Matic" dzisiaj doszła do mnie mała 1,5 kg butla CO2 i "zonk".

Nie idzie go do butli przykręcić. Nie starcza gwintu w butli, nawet jak nakrętka dojdzie do końca to i tak jest luz. Nie wiem teraz jak do tematu podejść, czy kupić inny reduktor czy nową butlę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma winowajce. Przy reduktorze brak takiego krućca na którym siedzi uszczelka. Tak mi się wydaje.

 

Faktycznie jakieś dziwne zakończenie tego przyłącza, ale nie jestem wstanie powiedzieć co jest nie tak. U Ciebie nawet ciężko nałożyć uszczelkę. W każdym innym reduktorze jest w tym miejscu "mocowanie" na uszczelkę. Może inni Koledzy coś pomogą...

 

U mnie zakończenie przyłącza na butle wygląda tak: http://www.volksweld.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=1300

Brakuje tylko nakrętki na zdjęciu. Uszczelkę mocujesz na końcu.

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie czegoś takiego mi brakuje w tym reduktorze. Niestety nie wiem czy są dostępne części do tych reduktorów. Nie chcę kupować w ciemno jakby gwint był nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie czegoś takiego mi brakuje w tym reduktorze. Niestety nie wiem czy są dostępne części do tych reduktorów. Nie chcę kupować w ciemno jakby gwint był nie ten.

 

Zrób zdjęcie całego reduktora. Może u Ciebie łącznik jakiś nie teges jest? Może wystarczy go wykręcić i zastąpić łącznikiem z mojego linku.

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, tylko nie wiem czy jak kupię od innego reduktora to będzie gwint pasował.

 

Zmierz gwint, podaj go tutaj, a wtedy odpowiemy czy standard z naszych reduktorów będzie pasował. A nie możesz gdzieś podjechać gdzie są akcesoria do spawania itp.? Tam takie łączniki są dostępne od ręki...

 

Widzę teraz, że u Ciebie ten łącznik w ogóle nie jest wykręcany. Kiepsko będzie coś dopasować...

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem wiem, tylko nie wiem czy jak kupię od innego reduktora to będzie gwint pasował.

 

Zmierz gwint, podaj go tutaj, a wtedy odpowiemy czy standard z naszych reduktorów będzie pasował. A nie możesz gdzieś podjechać gdzie są akcesoria do spawania itp.? Tam takie łączniki są dostępne od ręki...

 

Widzę teraz, że u Ciebie ten łącznik w ogóle nie jest wykręcany. Kiepsko będzie coś dopasować...

 

Rzecz w tym że jest wykręcany bo go ktoś wykręcił. Teraz tylko nie wiem czy standardowy będzie pasował. Otwór jaki jest to 8,75mm i jest tam gwint. Zresztą na zdjęci jakie dodałem widać gwint w otworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem calowe, to jest masakra: http://www.arkus.poznan.pl/pliki/Identyfikacja.gwintow.pdf

http://www.stalmut.pl/tabela-skokow-gwintow-calowych-pm-15.html

Mi pasuje, że to jest 1/4 rurowy, czyli zwykły, najpopularniejszy gwint - złączki dostępne wszędzie. Sęk w tym, ze ona ma na zewnątrz ok. 13mm (zmierzyłem przed chwilą, a i w tabeli się tez zgadza). Łączyłem 2 reduktory nyplem 1/4 cala (żeby zrobić podwójny reduktor) i kupiłem go w zwykłym hydraulicznym.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to powtórzę się - wykręć ten łącznik, poszukaj u siebie sklepu dla spawaczy i przymierz standardowy łącznik dla porównania. Jeśli gwinty są te same, to sprawa załatwiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.