Jump to content

POJEMNIK FERMENTACYJNY 35 l Z GWINTEM ?


MalinowyNos_pl
 Share

Recommended Posts

Witajcie, jest może ktoś z Was w posiadaniu pojemnika fermentacyjnego z gwintem pod kranik ? Istnieje możliwość zamówienia takich fermentatorów, pomysł wydaję się dobry ponieważ w standardowych pojemnikach fermentacyjnych mamy tylko uszczelki które jak wiadomo nie zawsze działają tak jak powinny.

W załączniku przesyłam zdjęcia, napiszcie jak podoba się sam pomysł i czy będzie ktoś chętny na zakup takiego fermentatora w okolicach 20 zł /sztuka.

 

Pozdrawiam!

 

post-10168-0-36375600-1426355589_thumb.jpg

post-10168-0-39574300-1426355601_thumb.jpg

post-10168-0-34342300-1426355618_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Testowaliśmy w zestawie z kranikiem, nic się nie przeciśnie, nawet bez uszczelek po dwóch stronach ścianki. Jeśli chodzi o zaślepkę to w komplecie tego nie ma ale zawsze będzie można coś skompletować, jakiś większy korek jak te standarowe do fermentatorów z dziurką/bez.

Pojemnik przychodzi zaślepiony i trzeba otwór rozwiercić, ale mogą przychodzić już rozwiercone z kranikami, korkami itd.

Będzie więcej pozytywnych opini to zamówimy takie fermentatory bo wydaja się bardzo praktyczne.

 

Pozdrawiam !

Edited by MalinowyNos_pl
Link to comment
Share on other sites

Na trzecim zdjęciu widać, że skala jest na stałe. Jest to o tyle praktyczne, że nie zdeformuje się podczas wlewania np. gorącej brzeczki co ma miejsce przy naklejanych skalach.

Jeśli były by jeszcze dostępne przeźroczyste to już pełnia szczęścia.

Link to comment
Share on other sites

a testowane były też na gorącym płynie? bo wtedy najczęściej dochodzi do rozszczelnień. a i czy przy zastosowaniu kranu z długim gwintem gwint przechodzi? jest to ważne przy stosowaniu jako pojemnik do filtrowania, aby od środka nakręcić filtrator. a zaślepke to pewno da się kupić w każdym budowlanym, toż to standardowy format (3/4 jeśli dobrze kojarze).

Link to comment
Share on other sites

W przypadku, gdy "długi gwint" przechodzi na wylot - czyli jest możliwość dokręcenia oplotu (choć patrząc po zdjęciach wnętrza raczej wątpię...), też był bym zainteresowany. Szczególnie za tę cenę...

 

A mniejszych pojemności mieć może nie będziesz? Przygotowuję małe warki i interesowały by mnie takie 15l wiadra. A ideałem było by przezroczyste :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.