Skocz do zawartości

Mój sterownik grzałek zacierania


jaroM6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj przedstawiam mój sterownik kociołka zaciernego

Sterownik oparty na mikrokontrolerze Atmega32,wyświetlacz lcd 4x20 znaków.

Mozliwość zaprogramowania 5 etapów zacierania,w kazdym etapie ustawienia temperatury i czasu

możliwość wyłączenia etapów niepotrzebnych w danym momencie.

W funkcji grzania 5 stopni/c przed zadaną temperaturą wyłacza sie dwie lub jedną grzałkę a jedna grzałka grzeje do

osiągnięcia temperatury,histereza 1 st/c.

Układ wykonawczy pod zasilanie 3 fazowe z triakami o maksymalnym obciążeniu 40A.

Na załączonych fotkach czujnik temperatury mojej konstrukcji z termometrem.

 

post-11554-0-11178500-1426249895_thumb.jpg

post-11554-0-33763100-1426249909_thumb.jpg

post-11554-0-90689000-1426249916_thumb.jpg

post-11554-0-65702700-1426249923_thumb.jpg

post-11554-0-65934600-1426250004_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze obudowy i radiatorów. Super sprawa, też organizuje sobie coś podobnego. Jaki typ regulacji dokładniej użyłeś? Ta skrętka wychodzi na termometry?

Dlaczego nie użyłeś przekaźników?

Świetny pomysł z tym złączem jack - też o tym myślałem ale kolega elektronik mi odradził.

Ostatnie pytanie :) Skąd masz takie ładne obudowy do czujników temp? 

Dobra robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze obudowy i radiatorów. Super sprawa, też organizuje sobie coś podobnego. Jaki typ regulacji dokładniej użyłeś? Ta skrętka wychodzi na termometry?

Dlaczego nie użyłeś przekaźników?

Świetny pomysł z tym złączem jack - też o tym myślałem ale kolega elektronik mi odradził.

Ostatnie pytanie :) Skąd masz takie ładne obudowy do czujników temp? 

Dobra robota :)

Obudowa będzie wspólna na wszystkie ustrojstwa do sterowania,radiatory bedą założone,skrętką są polaczone sygnały do transoptorów i zasilanie płytki,obudowy do czujników są mojej roboty korek 3/8cala i rurka fi 8 zaślepiona do środka pasta przewodząca ciepło na koncówce klej

dwuskładnikowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triak może stopniowo włączać urządzenia, przekaźnik 0/1 tylko.

To nie jest do końca tak - triak też jest tylko 1/0 - fazowo ucinasz kawałek sinusa (np. załączasz na szczycie i wyłączasz w zerze, czekasz do szczytu załączasz i wygaszasz w zerze = 50%) a grupowo załączasz określoną liczbę cykli np. jedna połówka załączona jedna wyłączona = 50% dwie połówki załączone jedna wył = 33%. Przekaźniki mają mniejszą żywotność mechaniczną przy 50Hz połówka sinusa ma 10ms - przekaźnik szybko by się zużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny, który nie wie po co są fora internetowe.

Jakaś plaga ostatnio czy coś?

To po jaką cholerę się tu nim chwalisz, bloga se załóż.

Pokazałeś, że umiesz i myślisz że po dupie cię tu będą całować?

Ode mnie "ignor"

Nikt po dupie całować nie musi,może napiszesz program i opyblikujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny, który nie wie po co są fora internetowe.

Jakaś plaga ostatnio czy coś?

To po jaką cholerę się tu nim chwalisz, bloga se załóż.

Pokazałeś, że umiesz i myślisz że po dupie cię tu będą całować?

Ode mnie "ignor"

 

człowiek ma wiedzę, napracuje się i ma wszystko za darmo rozdawać? jak sam oczekiwał pomocy to został olany...

 

jak coś wiesz mniej więcej w temacie to podpytaj na priv może Ci odpowie i doradzi, a nie prosisz o gotowe na tacy. może jeszcze kupić i polutować za Ciebie żebyś był zadowolony?

 

zawsze możesz popytać na elektrodzie - tam też lubią "nowych" którzy zadają pytanie po raz setny...

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nikt po dupie całować nie musi,może napiszesz program i opyblikujesz

Za wiedzę o całym procesie warzenia zapłaciłeś czy dostałeś za free? Jak poczytasz forum to zauważysz że ludzie "trochę" posiedzieli i bezinteresownie podzielili się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt po dupie całować nie musi,może napiszesz program i opyblikujesz

Za wiedzę o całym procesie warzenia zapłaciłeś czy dostałeś za free? Jak poczytasz forum to zauważysz że ludzie "trochę" posiedzieli i bezinteresownie podzielili się wiedzą.

 

Może napiszmy do Boleckiego z prośbą o schemat i wsad do procka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak też?: o masz dużo fajnych szyszek chmielu podeślesz trochę? Nie...? to po co się chwalisz? załóż bloga

prymitywna analogia

 

może i tak, ale jestem daleki od odsyłania człowieka z forum dlatego, że nie chce się ze mną czymś podzielić/coś dla mnie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widzę inaczej. jedni się chwalą nową warką, inni chłodnicą a inni sterownikiem. czy za każdym razem trzeba oczekiwać żeby ktoś oddał swoją pracę innym? nikt za mnie nie skręci mi chłodnicy ani nie uwarzy piwa czy nie poda receptury na swoje piwko. tak samo nikt za mnie nie zbuduje sterownika. ale jak już mam jakieś pojęcie i potrzebuję wsparcia, podpowiedzi to pytam na forum albo via priv.

 

tak ja to widzę...

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widzę inaczej. jedni się chwalą nową warką, inni chłodnicą a inni sterownikiem. czy za każdym razem trzeba oczekiwać żeby ktoś oddał swoją pracę innym? nikt za mnie nie skręci mi chłodnicy ani nie uwarzy piwa czy nie poda receptury na swoje piwko. tak samo nikt za mnie nie zbuduje sterownika. ale jak już mam jakieś pojęcie i potrzebuję wsparcia, podpowiedzi to pytam na forum albo via priv.

 

tak ja to widzę...

rozróżniasz zrobienie czegoś za kogoś a zrobienie czegoś na podstawie wskazówek...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja to widzę inaczej. jedni się chwalą nową warką, inni chłodnicą a inni sterownikiem. czy za każdym razem trzeba oczekiwać żeby ktoś oddał swoją pracę innym? nikt za mnie nie skręci mi chłodnicy ani nie uwarzy piwa czy nie poda receptury na swoje piwko. tak samo nikt za mnie nie zbuduje sterownika. ale jak już mam jakieś pojęcie i potrzebuję wsparcia, podpowiedzi to pytam na forum albo via priv.

 

tak ja to widzę...

rozróżniasz zrobienie czegoś za kogoś a zrobienie czegoś na podstawie wskazówek...?

 

rozróżniam. przeczytaj 6 post tego wątku ze zrozumieniem. ja go zrozumiałem tak - daj schemat i soft to sobie zrobię. ktoś zrobił schemat, stoworzył sterownik napisał soft pod niego więc jeśli by to dał poprzez forum to można powiedzieć że zrobił by coś za kogoś...

 

poza tym to od 6 postu reszta to OT który powinien polecieć do kosza, a autor tego wątku w poście nr 7 powinien zaprosić na rozmowę via priv. tyle ode mnie w tym wątku

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.