Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Marxam Brewing napisał:

@MrzonObecnie ten rodzaj ekstraktu nie jest dostępny u producenta. Trwają rozmowy na temat ponownego wprowadzenia jednak ciężko określić jakąkolwiek datę. 

Dziękuję za informację gdyby się pojawił proszę  o wiadomość

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja osobiście polecam marxam jeżeli chodzi o słody wybór maja jak malo

kto a cena tez super :) drożdże FM tez nigdy nie zawodzą chociaż teraz długo nie maja fm13, jednak z chmielami się przejechałem i wybór tez raczej nie za duży ? ale jest to mój ulubiony sklep i chętnie z niego korzystam, tym bardziej ze zdążą się ze mam kogoś kto mi w Krakowie odbiera surowce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam marxam jeżeli chodzi o słody wybór maja jak malo

kto a cena tez super :) drożdże FM tez nigdy nie zawodzą chociaż teraz długo nie maja fm13, jednak z chmielami się przejechałem i wybór tez raczej nie za duży ? ale jest to mój ulubiony sklep i chętnie z niego korzystam, tym bardziej ze zdążą się ze mam kogoś kto mi w Krakowie odbiera surowce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 15:11, Fenris napisał:

chciałbym oficjalnie zrobić gównoburzę!!! w moim ostatnim zamówieniu w 50g paczce Columbusa było 72g!!!! To się nie godzi !! :D

@Fenris, to prawie jak wygrana na loterii! Niech Ci służy! ?

 

W dniu 16.11.2019 o 15:55, Juniorek napisał:

jednak z chmielami się przejechałem

@Juniorek, możemy prosić o rozwinięcie tematu? Zawsze chętnie posłuchamy konstruktywnej krytyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marxam Brewing kiedyś zakupilem u was chmiel magnum, pakujecie w woreczki i naklejacie cenę z rocznikiem i zawartością alfa, ja tej cenowki nie miałem. Niestety okazało się ze chmiel śmierdział „skarpeta” zaryzykowałem i niestety to samo wyszło w piwie :( ale do niczego  innego nie można się przyczepić jest super.

 

ps. Kiedy fm13 będą dostępne?

Edytowane przez Juniorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juniorek, nie mieliśmy więcej tego typu zgłoszeń, więc mamy nadzieję, że to pojedyncza sprawa. Koniecznie skontaktuj się z nami, jeśli coś będzie nie tak przy kolejnych zamówieniach!

 

Co do FM13, to będą najwcześniej w przyszłym tygodniu, więc na teraz możemy polecić Wyeasty 1084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest informacja, że drożdży tych najlepiej użyć do końca marca 2019, więc mają już dobrze ponad rok czasu. Niezależnie od warunków transportu i przechowywania ilość pozostałych żywych komórek drożdżowych może być już niewielka. Dlatego jest duże prawdopodobieństwo, że fermentacja nie ruszy lub będzie daleka od ideału, więc użycie zwrotu "możemy polecić" wydaje mi się dość ryzykowne. Ale to z troski piszę (i może trochę z nudów :P)

P.S. Trzy razy zamawiałem u was drożdże płynne i za każdym razem start bez zastrzeżeń (zawsze robiłem starter), ale drożdże wybierałem zawsze jak najświeższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z nas ?! A my się zastanawiamy czemu nikt nie chce takich fajnych drożdży! ?

 

@Furmuss jest dokładnie tak jak pisze @golden_boy - błąd na stronie, saszetka jest świeżutka, z datą do 30.03.2020! Dzięki za czujność, miło wiedzieć że ktoś czyta co piszemy ?

 

Błąd na stronie już oczywiście poprawiony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.04.2020 o 15:59, golden_boy napisał:

Kupował ktoś ostatnio chmiel z USA w tym sklepie może napisać jak z jego jakością?

 

Na 3 warki zużyłem 300g chmielu: po 100g Centennial  i El Dorado, po 50g Ekuanot i 50g Cascade i w żadnej z tych warek aromaty chmieli nie są wyczuwalne. Nie spodziewałem się, że po 100g chmielu na warkę 25L chmiel będzie buchać ale stosuję takie chmielenie od kilkunastu warek i tak słabo jeszcze nie było, a szkoda bo mam dobre zdanie o tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mutombo dzięki za opinię! Co prawda czas nie pozwala nam już warzyć tyle ile chcemy, ale prywatnie używamy surowców które sprzedajemy i raczej ani sami nie mieliśmy takich problemów, ani nie dostaliśmy sygnałów że coś jest nie tak, dlatego Twoje zgłoszenie jest niepokojące.

 

Widzimy że już masz trochę warek na koncie, więc rozumiemy że wyeliminowałeś przykrycie chmielu przez estry i wszystko co w trakcie pracy mogły wyprodukować drożdże? Czy po otwarciu woreczka zapach był w porządku?

 

Żeby zmniejszać kontakt z tlenem, chmiele pakujemy próżniowo, w metalizowane woreczki i przechowujemy w chłodni (ok. 5 st. C), więc ten etap raczej wykluczamy. Jeśli masz jakieś przypuszczenia lub dodatkowe przemyślenia, pisz do nas tutaj lub na PW, feedback zawsze się przyda :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warki robione na S-04 i US-05 w 15C co prawda otoczenia ale profil piwa jest czysty. Po otwarciu woreczków zapach był naprawdę dobry, nie rozszczelniły się też przy transporcie także nie wiem co poszło nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.