Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

     znajdziecie nasz sklep na ul. Wodnej 2 w Krakowie, oraz na www.marxam-brewing.pl . Jako, że jesteśmy od niedawna na rynku piwowarskim serdecznie zapraszamy do wpisów na temat surowców, których potrzebujecie. Z każdym tygodniem mamy coraz większy wybór, a duża część produktów jest sprowadzana na życzenie piwowarów. Zawsze więcej produktów znajdziecie w sklepie na Wodnej, niż na naszej stronie, dlatego zapraszam do odwiedzania sklepu. 

     Na tej stronie będziemy również informować o nowych produktach, które pojawią się w sklepie, oraz o produktach, które będziemy mogli zamówić specjalnie dla Was. Nad wszystkim będzie czuwał nasz piwowar, możecie pisać tu do niego wszelkie pytania związane z naszą działalnością.

 

                                                                                                                                                                                                       Kacper
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że oferta jest coraz bogatsza. Szczególnie z nowych dostaw chmieli w coraz bardziej przystępnych cenach i nowych drożdży (chociaż nie są to chyba najpopularniejsze grzyby takie jak fermentis). 
Na stronie nie znalazłem gipsu piwowarskiego i mchu irlandzkiego, a wydaję mi się, że sporo osób z tego korzysta. 
Za to widziałem dziś, że zakupiliście nowy śrutownik i uważam, że to świetna wiadomość. Poprzednio nie byłem do końca zadowolony, bo słód był śrutowany stosunkowo grubo i ciężko było przez to uzyskać wysoką wydajność. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Osobiście jeszcze chętnie kupiłbym przeźroczyste fermentory i może jakieś o mniejszej pojemności 12-15L, ale to już moje fanaberie:) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnio pierwsze zakupy i zaskoczył mnie wybór chmieli. Super że rozwijacie ofertę piwowarską. Na pewno mech irlandzki i drożdże fermentisa by się przydały tak jak mówią koledzy.

 

Co do chmielu to chciałbym zwrócić uwagę na jego przechowywanie, nie wiem czy macie lodówkę/i, jest bardzo wskazana zwłaszcza że idzie wiosna. Drożdże też lepiej trzymać w lodówce na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że oferta jest coraz bogatsza. Szczególnie z nowych dostaw chmieli w coraz bardziej przystępnych cenach i nowych drożdży (chociaż nie są to chyba najpopularniejsze grzyby takie jak fermentis). 

Na stronie nie znalazłem gipsu piwowarskiego i mchu irlandzkiego, a wydaję mi się, że sporo osób z tego korzysta. 

Za to widziałem dziś, że zakupiliście nowy śrutownik i uważam, że to świetna wiadomość. Poprzednio nie byłem do końca zadowolony, bo słód był śrutowany stosunkowo grubo i ciężko było przez to uzyskać wysoką wydajność. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Osobiście jeszcze chętnie kupiłbym przeźroczyste fermentory i może jakieś o mniejszej pojemności 12-15L, ale to już moje fanaberie:) 

 

Jeżeli chodzi o drożdże to kilka nowych pozycji jest już w drodze do nas. Nidługo będziecie się mogli z nimi zapoznać. Co do drożdży płynnych Wyeast i FM proszę o propozycje, których drożdży potrzebujecie- będę uzupełniał ofertę według Waszych potrzeb.

Mech pojawi się w piątek lub w poniedziałek. Gips piwowarski do dwóch tygodni.

Przeźroczyste fermentory z białą pokrywą też już zamówione! Co do 15L, jeśli będzie więcej chętnych osób to jak najbardziej też je sprowadzę.

 

Pamiętajcie, że produkty pierwsze są dostępne w sklepie na Wodnej, a dopiero później w sklepie internetowym, czasem z dużym opóźnieniem.

 

Kacper

Edytowane przez Marxam Brewing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej doradzałbym uzupełnianie tego sklepu internetowego. Wycieczka do sklepu dla piwowarów to nie są zakupy w warzywniaku, osobiście wolałbym wcześniej wiedzieć czy kupię to czego potrzebuję.

 

Co do drożdży to ja będę niebawem potrzebował Dennys Favorite 50, ale nie wiem czy to popularny produkt. :)

Na pewno warto zainteresować się belgijskimi, bo sezon się zbliża. Tylko jak drożdże belgijskie to przydałyby się pewnie i słody do takich piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnio pierwsze zakupy i zaskoczył mnie wybór chmieli. Super że rozwijacie ofertę piwowarską. Na pewno mech irlandzki i drożdże fermentisa by się przydały tak jak mówią koledzy.

 

Co do chmielu to chciałbym zwrócić uwagę na jego przechowywanie, nie wiem czy macie lodówkę/i, jest bardzo wskazana zwłaszcza że idzie wiosna. Drożdże też lepiej trzymać w lodówce na dłuższą metę.

Wszystkie chmiele są przechowywane w lodówkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej doradzałbym uzupełnianie tego sklepu internetowego. Wycieczka do sklepu dla piwowarów to nie są zakupy w warzywniaku, osobiście wolałbym wcześniej wiedzieć czy kupię to czego potrzebuję.

 

Co do drożdży to ja będę niebawem potrzebował Dennys Favorite 50, ale nie wiem czy to popularny produkt. :)

Na pewno warto zainteresować się belgijskimi, bo sezon się zbliża. Tylko jak drożdże belgijskie to przydałyby się pewnie i słody do takich piw.

Staramy się, aby wszystkie produkty z opisami i zdjęciami trafiły na stronę, jest to bardzo czasochłonne zadanie, ale niedługo będzie uzupełniana oferta na bieżąco. W sklepie można spokojnie wziąć każdy produkt do ręki i spędzić tu trochę czasu (niektórzy zresztą tak robią :) )

 

Postaram się zapewnić jak największy i właściwy wybór do piw belgijskich.

 

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cieszę się, że oferta jest coraz bogatsza. Szczególnie z nowych dostaw chmieli w coraz bardziej przystępnych cenach i nowych drożdży (chociaż nie są to chyba najpopularniejsze grzyby takie jak fermentis). 

Na stronie nie znalazłem gipsu piwowarskiego i mchu irlandzkiego, a wydaję mi się, że sporo osób z tego korzysta. 

Za to widziałem dziś, że zakupiliście nowy śrutownik i uważam, że to świetna wiadomość. Poprzednio nie byłem do końca zadowolony, bo słód był śrutowany stosunkowo grubo i ciężko było przez to uzyskać wysoką wydajność. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Osobiście jeszcze chętnie kupiłbym przeźroczyste fermentory i może jakieś o mniejszej pojemności 12-15L, ale to już moje fanaberie:) 

 

Jeżeli chodzi o drożdże to kilka nowych pozycji jest już w drodze do nas. Nidługo będziecie się mogli z nimi zapoznać. Co do drożdży płynnych Wyeast i FM proszę o propozycje, których drożdży potrzebujecie- będę uzupełniał ofertę według Waszych potrzeb.

Mech pojawi się w piątek lub w poniedziałek. Gips piwowarski do dwóch tygodni.

Przeźroczyste fermentory z białą pokrywą też już zamówione! Co do 15L, jeśli będzie więcej chętnych osób to jak najbardziej też je sprowadzę.

 

Pamiętajcie, że produkty pierwsze są dostępne w sklepie na Wodnej, a dopiero później w sklepie internetowym, czasem z dużym opóźnieniem.

 

Kacper

 

 

Chętnie kupiłbym przeźroczysty fermentor 15l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba aktualnie najbardziej brakuje opisów przy chmielach z którego roku one są.

Kończymy właśnie robić etykiety, i niedługo zajmiemy się rocznikami, naklejka z rocznikiem będzie doklejana osobno do każdego opakwania. Jeszcze kilka kilogramów mamy z 2013 roku i je oznaczymy jako pierwsze, reszta to ostatni rocznik.

 

Kacper

Edytowane przez Marxam Brewing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Od dzisiaj w naszym sklepie stacjonarnym mamy dostępne drożdże :

 

- Brewferm Blanche

- Danstar Nottingham

- Fermentis Safale S-04

- Fermentis Safale US-05

- Fermentis Safbrew WB-06

- Wyeast 1450 Denny's Favorite 50

- Wyeast 1028 London Ale

 

  Pracujemy intensywnie nad nasza stroną internetową i czekamy na wasze sugestie.

 

Sergiusz

Edytowane przez Marxam Brewing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiele granulat macie po min 500gr.

Jak dla mnie to duże paczki osobiście wolał bym kupić 5 paczek po 100 gr. Chodzi mi o to że po otwarciu paczki 500gr  nie zawsze mogę zaplanować kolejne warki i te otwarte zawsze coś tam tracą.Nie każdy co tydzień robi sobie piwko.

Nie mniej jednak zaznaczam ze jestem na samym początku warzenia wiec być może takie paki mają sens dla zaawansowanych twórców piwka w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Od dzisiaj w naszym sklepie stacjonarnym mamy dostępne drożdże :

 

- Brewferm Blanche

- Danstar Nottingham

- Fermentis Safale S-04

- Fermentis Safale US-05

- Fermentis Safbrew WB-06

- Wyeast 1450 Denny's Favorite 50

- Wyeast 1028 London Ale

 

  Pracujemy intensywnie nad nasza stroną internetową i czekamy na wasze sugestie.

 

Sergiusz

 

W jakiej cenie macie te drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  Od dzisiaj w naszym sklepie stacjonarnym mamy dostępne drożdże :

 

- Brewferm Blanche

- Danstar Nottingham

- Fermentis Safale S-04

- Fermentis Safale US-05

- Fermentis Safbrew WB-06

- Wyeast 1450 Denny's Favorite 50

- Wyeast 1028 London Ale

 

  Pracujemy intensywnie nad nasza stroną internetową i czekamy na wasze sugestie.

 

Sergiusz

 

W jakiej cenie macie te drożdże?

 

Ceny drożdży dostępne w zakładce drożdże piwne

 

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa na pojawienie się słodów "kolorowych" z Optimy w mniejszych opakowaniach? (1-2kg)

Jak na razie bardzo mała szansa. Kończymy rozbudowę magazynu i pierwsze wejdzie oferta słodów Weyermanna w opakowaniach 1kg i większych, następnie będziemy myśleli o Optimie i innych słodowniach. Jeżeli była by chęć zakupu np 10kg danego słodu kolorowego to proszę o wysłanie zapytania i w drodze wyjątku takie zamówienie moglibyśmy zrealizować.

 

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam! Zarobiłem zakupy niedawno, kilka rożnych chmieli większość opakowan niema daty produkcji i ważności a niektóre z 2013 roku. Najbardziej mnie wkurzyła saszetka z najdroższym chmielem CITRA na którym stara nalepka z napisem 2013 jest zaklejona nowa 2014. Nie mogę powiedziec jakiej jakości sa chmiele, ale narazie otworzyłem saszetki i zapach jest nie zbyt mocny i wyrazisty, martwie się o smak piwa. Narazie nie panikuje, ale po wypróbowaniu napewno napisze opinie w tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.