Skocz do zawartości

70h i brak fermantacji, o co chodzi ?


x-pac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój przypadek wygląda tak:

w sobotę nastawiłem piwo z brewkita dodałem 1kg cukru kandyzowanego, blg było na pozimie 11 stopni, drożdze dodałem w temp 26 szczelnie zamknąłem i po jakiś 12 godzinach w rurce zaczeło bulgać, była lekka piana.

Dzisiaj mierzyłem blg i dalej jest 11, nie ma wogóle piany, w rurce bulga czyli co2 uchodzi coś się dzieje, ale fermentacji nie ma nie wiem dlaczego.

Czy jeszcze trochę poczekać czy już załatwiać drożdze do refermentacji i gdzie je dostać ?

Co oznacza ulatnianie co2 czy to robota drozdzy ?

 

To moja 2 warka, wiec troche sie zaczynam o nią martwic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kg cukru kandyzowanego ? po co ? nie szkoda ci kasy?

coś chyba źle robisz ,sprawdź tak jak pisał jacer czy w wodzie o temperaturze 20 C pokazuje 0

jak bulka to coś się dzieje,nic nie rób na razie  

 

teraz to już późno trochę 

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłeś dwa pomiary, jeden na początku drugi teraz i brak zmian w blg cały czas jest na poziomie 11? No to powiem ci, że załatwiaj nowe drożdże bo te chyba nie ruszą jak 72h minęły, a nie ma zmiany w ekstrakcie. Pal sześć już skład tego piwa, bulkanie też bo to może być od zmiany ciśnienia i temperatury... Nie ma osadu po pianie drożdżowej na bokach fermentora? Bo tak z opisu na pierwszy rzut oka wygląda, że drożdżaki ci padły. Drożdże zestawowe z Brewkita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brewkitach, często zdarzają się drożdże o słabej kondycji, więc jak kolega wcześniej pisał nowa paczka drożdży i to możliwie szybko.

To bulganie na początku to pewno z napowietrzenia brzeczki przy przelewaniu z gara do fermentatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się uzbroić w cierpliwość i nie dodawałem drugich drożdży dzisiaj zmierzyłem poziom cukru i wyszło 6 blg czyli spadł o 5 stopni. W rurce bulczy co jakieś 40s, ale piany nie ma w ogóle widać tylko jak bąbelki wydostają się na powierzchnie. Czy to możliwe, że cała fermentacja odbędzie się bez większej piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.