Skocz do zawartości

Prawne i finansowe aspekty otwarcia browaru-wykład, moje przemyślenia


Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko przypomnę, co to jest rzemiosło:

 

Rzemiosło – zawodowe wykonywanie działalności gospodarczej przez osobę fizyczną, posiadającą udokumentowane kwalifikacje do wykonywania danej działalności gospodarczej we własnym imieniu i na swój rachunek, przy zatrudnieniu niewielkiej liczby pracowników, których praca ma na celu wspieranie działalności rzemieślnika.

 

Dlatego nigdy nie podobało mi się szafowanie terminem "rzemiosło" w odniesieniu do wyrobu piwa. Wiem, że to brzmi dumnie, tajemniczo i wyjątkowo, ale wyrób piwa w małym browarze to niestety nie jest rzemiosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest? A może być spełniona, przynajmniej w Polsce, bo nie wydaje mi się?

Mój dziadek był rzemieślnikiem i musiał najpierw uczuć się kilka lat, żeby w ogóle myśleć o zostaniu czeladnikiem, nie mówiąc już o rzemieślniku z tytułem mistrza.

Pomijam już to: http://www.zrp.pl/LinkClick.aspx?fileticket=wu2LxlfF600%3D&tabid=98&language=en-US- Art. 2/4

 

Tak więc panie i panowie - czas zmienić nazewnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, egzaminy czeladnicze o niczym nie przesądzają, to była szopka, kabaret, robione dlatego, że biurokraci sobie coś wymyślili, stare dziadki każdego przepychały, a najbardziej się liczyła opłata za egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to była szopka, kabaret, robione dlatego, że biurokraci sobie coś wymyślili, stare dziadki każdego przepychały, a najbardziej się liczyła opłata za egzamin.

jacer jak Cię lubię, ale chyba nie mowa o tym co było/jest teraz (bo to wariactwo jest i tyle),

tylko o tym co się zowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.