Skocz do zawartości

Stary emaliowany 60 l. garnek do zacierania


enty

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji, że jest to mój pierwszy post na forum witam serdecznie wszystkich piwoszy :)

 

Niedawno zainteresowałem się piwowarstwem i zdecydowałem się uwarzyć swoją pierwszą warkę. Na początku największym problemem jest sprzęt i między innymi odpowiedniej wielkości garnek do zacierania, ale byłem pewien, że w domu u rodziców leży gdzieś przyzwoity 30-litrowy garnek, co niejako ułatwiało sprawę. Okazało się, że 30-litrowego nie ma, za to jest stary nie pierwszej młodości 60-litrowy gar (na zdjęciu) oraz 20-litrowy nówka sztuka.

 

Czy ten gar jest już do odstawki, czy da się go jakoś wyratować? Być może to głupie pytanie, patrząc na jego zdjęcie i stan, ale wolę się poradzić. Wydaje mi się, że 20 litrów nie będzie wystarczające dla 20-litrowej warki (mam rację?), a kupno nowego garnka niestety odpada.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

post-11769-0-91514500-1425940811_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, "raciborski" piwa będą perfekcyjne wychodzić :)

 

A tak serio to za dużo tych odprysków, choć jeśli gar zbędny to można próbować to pobielić np. cyną. (w celu cięcia kosztów i rozwijania kolejnego hobby :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, no cóż, myślałem, że w tych czasach można zdziałać jakieś cuda i wyratować garnek :( W takim razie na ten moment będę musiał sobie odpuścić aż nie dostanę zastrzyku gotówki, żeby sobie sprawić odpowiedni garnek. Zastanowię się jeszcze i może uwarzę jakąś małą warkę na początek. Dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez enty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, no cóż, myślałem, że w tych czasach można zdziałać jakieś cuda i wyratować garnek :( W takim razie na ten moment będę musiał sobie odpuścić aż nie dostanę zastrzyku gotówki, żeby sobie sprawić odpowiedni garnek. Zastanowię się jeszcze i może uwarzę jakąś małą warkę na początek. Dzięki za odpowiedzi!

 

A skąd jesteś? Może w okolicy jest jakiś domowy piwowar, który z sentymentem zerka na swoją pierwszą emaliowaną kadź zacierno-filtracyjno-warzelną :) A która obecnie nie jest mu do niczego potrzebna bo przesiadł się na super gar z nierdzewki :)

 

Gdybyś był z okolic Katowic to mógłbym Ci użyć swojego gara 40 litrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ech, no cóż, myślałem, że w tych czasach można zdziałać jakieś cuda i wyratować garnek :( W takim razie na ten moment będę musiał sobie odpuścić aż nie dostanę zastrzyku gotówki, żeby sobie sprawić odpowiedni garnek. Zastanowię się jeszcze i może uwarzę jakąś małą warkę na początek. Dzięki za odpowiedzi!

 

A skąd jesteś? Może w okolicy jest jakiś domowy piwowar, który z sentymentem zerka na swoją pierwszą emaliowaną kadź zacierno-filtracyjno-warzelną :) A która obecnie nie jest mu do niczego potrzebna bo przesiadł się na super gar z nierdzewki :)

 

Gdybyś był z okolic Katowic to mógłbym Ci użyć swojego gara 40 litrowego.

 

 

No niestety, Warszawa. Ale bardzo miło z Twojej strony, dzięki za życzliwość! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.