Skocz do zawartości

Jak sklonować Warmińskie Rewolucje z Kormorana?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wierzę, że chmielone jest tylko Marynką i Lubelskim

I bardzo dobrze ;)

Składniki: woda, słody jęczmienne (jasny i ciemny), chmiel (Sybilla i Marynka), drożdże.

KLIK

Na szybki znalazłem takie coś: http://braukaiser.com/wiki/index.php?title=Edel_Hell- wygląda sensownie.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sybilla i Marynka. Czyli nie ma amerykańców? Praktykował ktoś chmielenie na zimno tymi chmielami? Czy dobrym pomysłem jest zrobienie czegoś na kształt czeskiego pilsa i chmielenie na zimno?

Edytowane przez amorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug tego co wyczyszukałem, to jest po prostu Monachijskie Jasne. W opisie stylu można wyczytać:

Aromat
Przyjemny zbożowo słodki, dominuje czysty zapach słodu pilzneńskiego. Niski do średnio niski korzenny zapach szlachetnego chmielu i lekki aromat DMS (wynikający z pilzneńskiego słodu) na drugim planie. Brak aromatów estrowych oraz dwuacetylu.

Nie wiem czy jest w tym wypadku zasadne chmielenie na zimno.
W wiki sa dwa przepisy na Munich Helles, zobacz co proponują: Jan Krysiak i Czesław Dziełak

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kolejnego IPA

Super!

Myślę, że można pójść po linii chmielenia na zimno innych piw niekoniecznie powalających aromatem, np. brytyjczyków, o których pisali, że 7 do 14 gram na 19 litrów.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmieliłem IPA na zimno Sybillą i Marynką... oprócz tego sporo Sybilli poszło na smak. Okazało się, że niemalże roczny granulat jest już za stary na takie zabiegi - z piwa wyszła znakomita "deska serów"... ;/

Wychodzi mi więc na to, że te mniej intensywne chmiele powinny być znacznie świeższe, aby uzyskać dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.