Skocz do zawartości

Opuszczony browar w Grodzisku Wlkp. [FOTO]


Hitchhiker

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

I o to mi chodziło. Jesli na tym forum nie ma historii browarów z naszych miejscowości to ją stwórzmy.

Następnym krokiem będą opisy sklepów oraz piw?

Może skupmy sie na piwowarstwie

Moim zdaniem to ciekawa wiedza, coś było o np 'czarne owsiane ale nie stout', temat padł bo nie było jak w tym temacie odrobiny historii. Pomijam fakt piwa domowego typu 'grodziskie'. Na fotkach są dwie wanny do moczenia a np ja używam dwie małe miedniczki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to padł? Wciąż grzebię w materiałach archiwalnych szukając informacji o tym jakie to mogło być piwo, jak działał browar, jak upadł, etc. Uwarzyłem kilka (z pamięci walnę, że 7) warek piwa, wg. założeń z tego tematu. W sumie odpowiedź na pytanie jakie to mogło być piwo już padła, ale nie mam możliwości jej sprawdzenia. Brak mi słodu żywieckiego palonego.

 

Temat odtwarzania grodziskiego jest już nie taki nowy, ale sięganie do historycznych wzorców piw warzonych lokalnie powoli się rozkręca (rosanke czy Albae Cervesiae na konkursach piw domowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Następnym krokiem będą opisy sklepów oraz piw? Może skupmy sie na piwowarstwie

Piwowarstwo jest ważne, ale cała otoczka wg. tego tematu nie mniej. Jeżeli przestaniemy sami sobie zadawać pytanie DLACZEGO przestaniemy się rozwijać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-prezes, niewielkie jest zaintetesowanie czarnym owsianym. Może konkurs pomoże i rozwinie ten styl historyczny :)

 

Nie sądzę, by było mu to potrzebne. To zwykłe tanie piwo wyszynkowe, bez fajerwerków, które są teraz modne. Choć nie wykluczam, że za rok taki konkurs nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.