Skocz do zawartości

SMaSH - chmielenie


Stibons

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem w jednym z poprzednich moich wątków planuję zacząć od podstaw. Mam już za sobą 4 warki z zacieraniem - gotowe zestawy.

Teraz żeby wiedzieć o co chodzi, postanowiłem (w zasadzie za Waszymi głosami w jeszcze innym wątku) zrobić SMaSH'a - na razie 2 warki, zobaczymy co z tego wyjdzie.

To pomoże mi w poznaniu podstawowych surowców oraz to jaki smak dają owe surowce.

 

Na początek wybrałem 2 słody podstawowe:

1 warka - Château Pilzneński 6-rzędowy (3-3,8 EBC) - Castle Malting 5 kg

2 warka -Château Pale Ale (7-9 EBC) - Castle Malting - 5kg

Obie warki planuję zaszczepić Safale US-05 (drugą z gęstwy po pierwszej).

Jeszcze nie wiem jak będę zacierał, być może coś doradzicie.

 

Moje pytanie/wątpliwość dotyczy tego jakich użyć chmieli. Zastanawiam się czy obie warki nachmielić tym samym chmielem, czy skorzystać z okazji i każdą warkę innym....

Jakich chmieli użyć? Zależy mi na średniej goryczce i ładnym aromacie. Nie chciał bym żeby chmiel zbyt zdominował piwo - tak żebym mógł określić jak smakują te konkretne słody jakich zamierzam użyć. Czy możecie mi polecić jakieś chmiele do mojego planu? Z góry dziękuję za sugestie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli zależy Ci na szukaniu różnic pomiędzy słodami to zrób tak jak radzi kolega adamsky. Moja rada to szukać chmieli dających czystą gorczkę bez dodatkowych aromatów. Te które wymieniłeś dają aromaty cytrusów które mogą przeszkodzić Ci w wyszukaniu delikatnych różnic pomiędzy słodami.

Edytowane przez Luqas van Dred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.