Skocz do zawartości

Tanie, nie dobre, mocne - piwo dla laików


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale zobaczymy. Moja wychowawczyni(chodzę jeszcze do szkoły) dała mi zadanie żebym uwarzył piwo dla klasy. Jak się ich spytałem czego chcieli by się napić to jeden powiedział żeby było jak tyskie :| a reszta żeby było mocne i ryło beret :ble: . Nie ma mowy żeby zrobił mocne piwo. Moje pytanie brzmi jakie zrobić piwo górnej fermentacji żeby im smakowało, jakie piwo smakuje laikom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób coś takiego :)

 

5kg pilzneńskiego

zacieranie na wytrawnie

 

60' - 20g Marynki

15' - 1 kg cukru

 

drożdże w miarę neutralne np. US-05

 

Chociaż moim zdaniem jak zrobisz ładnie nachmieloną amerykańcami APA z niską goryczką (tak 30IBU) będzie im bardziej smakować, zwłaszcza płci żeńskiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh... Technikum- mechatronik, Całą męska klasa, O czym Ty mówisz człowieku?
Właśnie celowałem w Apa, tak żeby jednak było to coś innego. A możesz jeszcze zasugerować jakieś chmiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób "APA" na klasycznych ziołowych chmielach, np Saazie lub klasykach niemieckich, takiego pilsa górnofermentacyjnego tylko z niższą goryczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz się męczyć z warzeniem piwa dla ludzi którym marzy się sikowaty mózgotrzep? Ja bym im po złości IPE zrobił, albo forein stouta, niech się uczą :)

A jak jednak ma byc prosto i mocno to 5kg pale ale zacierane w 62C i do tego z kilogram cukru. 50g cascade 20 na goryczkę 30 na aromat, będzie niedobre ale wali w łeb i prosto się robi :D W tym przypadku drożdze to kwestia drugorzędna, jakiekolwiek które głęboko odfermentują :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.