Skocz do zawartości
b.dawid

[Giełda] Wałki do gniotownika z nierdzewki

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż mam wałki z nieudanej przygody stworzenia gniotownika, nieudanej bo trafił mi się pijaczyna który spier... obudowę a wałków nie dokończył, i nie zrobił tak jak chciałem. Na wałki przeznaczyłem pręt ze stali nierdzewnej fi45 o długości 41cm a dostałem dwa wałki o powierzchni roboczej(moletowanej) 13 cm, dodając ośki to i tak gdzieś kawał materiału został urżnięty... mniejsza o to.

Moleta nie jest zbyt głęboka, ale na mojej prowizorycznej obudowie(którą próbowałem jakoś ratować) wciągał ziarno bez problemu. Problemy natomiast były z samą obudową: tulejami ptfe, źle powierconych otworów(przekosy przez które wałki nie obracały się swobodnie nawet na luźno), mimo przekazanych rysunków źle zrobiony mimośród który nie dawał żadnej regulacji, dodatkowo wywiercone w różnych odległościach na obu płytkach montażowych co dawało nierówną szczelinę.

Wałki pijaczyna oddał bez sfrezowanej końcówki jak prosiłem ani nie nagwintowane(tak jak to jest na rysunkach metalbeer) nie mam dostępu do frezarki więc wybrałem gwintowanie które musiałem zrobić sam, ale moim zdaniem to chybiony pomysł(napęd wkręcany w wałek), najpierw nagwintowałem cienką końcówkę na gwint M6, pomyłka, ukręciłem chyba z 5 gwintów od korby, później nagwintowałem z drugiej strony wałek na M8 i to też porażka(na jednym ze zdjęć widać ukręconą śrubę, nie wyciągałem jej), jedyne sensowne rozwiązanie to sfrezowanie końcówki i korzystać z klucza nasadowego lub inne podobnego rozwiązania. Być może ukręcenia wynikały z braku porządnej regulacji szczeliny i oporów na tulejach - czyli generalnie zye... zepsuta obudowa i mimośród, jednak nie mam ochoty wnikać bo już kupiłem gotowe rozwiązanie. Chcę jedynie odzyskać chociaż część poniesionych kosztów.

Co kosztów wysyłki, jest to ciężkie ustrojstwo i wg. paczkomatów będzie to pierwszy gabaryt, więc jeśli ktoś ma swojego kuriera czy jak - jestem otwarty

Sposób dostawy: Paczkomaty inPost

Koszt dostawy: 10

Stan: używany

Oceń stan: 5

classifieds-4298-0-14825200-1425372722_thumb.jpgclassifieds-4298-0-13683600-1425372724_thumb.jpgclassifieds-4298-0-43815400-1425372725_thumb.jpgclassifieds-4298-0-44238800-1425372726_thumb.jpgclassifieds-4298-0-14398900-1425372728_thumb.jpgclassifieds-4298-0-97270500-1425372728_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta