Skocz do zawartości

Baltas - jak warzyć ?


Zwiazkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym jak uwarzyć piwo podobne do Baltasa (bardzo, bardzo smakuje mojej żonie).

Mam takie wrażenie, że jest to coś pomiędzy Witbierem a Weizenem. Wydaje mi się, że jest robiony na przenicy niesłodowanej ale nie tak głęboko odfermentowany jak witbier. Ma też w smaku taką specyficzną, orzeźwiającą kwaskowatość.

Czy ktoś z was eksperymentował i próbował zrobić Witbiera bez kolendry i cytrusów lub Hafe Weizena na przenicy niesłodowanej ?

Może macie jakiś inny pomysł jak osiągnąć smak podobny do baltasa ?

 

Pozdrawiam,

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym jak uwarzyć piwo podobne do Baltasa (bardzo, bardzo smakuje mojej żonie).

Mam takie wrażenie, że jest to coś pomiędzy Witbierem a Weizenem. Wydaje mi się, że jest robiony na przenicy niesłodowanej ale nie tak głęboko odfermentowany jak witbier. Ma też w smaku taką specyficzną, orzeźwiającą kwaskowatość.

Czy ktoś z was eksperymentował i próbował zrobić Witbiera bez kolendry i cytrusów lub Hafe Weizena na przenicy niesłodowanej ?

Może macie jakiś inny pomysł jak osiągnąć smak podobny do baltasa ?

 

Pozdrawiam,

 

Łukasz

Nie wiem jak smakuje Baltas ale mam wrażenie, że coś pośredniego między Witem a Weizenem udało mi się osiągnąć. Robiłem piwo pszeniczne i uzyłem drozdży Brewferm Blanche. Kobietom bardzo smakowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.