Jump to content
Sign in to follow this  
Zwiazkowiec

Baltas - jak warzyć ?

Recommended Posts

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym jak uwarzyć piwo podobne do Baltasa (bardzo, bardzo smakuje mojej żonie).

Mam takie wrażenie, że jest to coś pomiędzy Witbierem a Weizenem. Wydaje mi się, że jest robiony na przenicy niesłodowanej ale nie tak głęboko odfermentowany jak witbier. Ma też w smaku taką specyficzną, orzeźwiającą kwaskowatość.

Czy ktoś z was eksperymentował i próbował zrobić Witbiera bez kolendry i cytrusów lub Hafe Weizena na przenicy niesłodowanej ?

Może macie jakiś inny pomysł jak osiągnąć smak podobny do baltasa ?

Pozdrawiam,

Łukasz

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym jak uwarzyć piwo podobne do Baltasa (bardzo, bardzo smakuje mojej żonie).

Mam takie wrażenie, że jest to coś pomiędzy Witbierem a Weizenem. Wydaje mi się, że jest robiony na przenicy niesłodowanej ale nie tak głęboko odfermentowany jak witbier. Ma też w smaku taką specyficzną, orzeźwiającą kwaskowatość.

Czy ktoś z was eksperymentował i próbował zrobić Witbiera bez kolendry i cytrusów lub Hafe Weizena na przenicy niesłodowanej ?

Może macie jakiś inny pomysł jak osiągnąć smak podobny do baltasa ?

Pozdrawiam,

Łukasz

Nie wiem jak smakuje Baltas ale mam wrażenie, że coś pośredniego między Witem a Weizenem udało mi się osiągnąć. Robiłem piwo pszeniczne i uzyłem drozdży Brewferm Blanche. Kobietom bardzo smakowało

Ja robiłem pszeniczne na drożdżach od wita, ale z Baltasem to niewiele miało wspólnego.

Moim zdaniem trzeba warzyć jak weizena, a detale smakowe uzyskać poprzez zasyp ewentualnie dodatki.