Jump to content
mariusz.spa

Sterownik lodówki

Recommended Posts

Witam, dziś zrobiłem sobie sterowanie lodówki Amica AK 130, urządzenie steruje agregatem chłodziarki gdy jest za ciepło (kontrolka zielona), oraz przewodami grzewczymi zamontowanym w lodówce gdy jest za zimno (kontrolka czerwona), zakresy temperatur i histereza regulowane płynnie, sterownik posiada dwie sondy pomiarowe na dole i górze  lodówki , z obu pomiarów wyliczana jest średnia temperatura do sterowania ustawionymi parametrami.Wstawiamy fermentator do środka i zapominamy o nim na jakiś czas  :)

Pozdrawiam Mariusz.

post-11263-0-32430800-1425232571_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimą nie wystarczy bo w garażu nie mam ogrzewania , dlatego w okresie zimowym pracuje grzanie, a latem chłodzenie natomiast w okresach przejściowych gdzie w dzień jest ciepło a w nocy zimno  potrzebne jedno i drugie żeby temperatura była stabilna i nie było większych jej skoków .Sterownik jest przystosowany do pracy w lecie i zimie bez dodatkowych ustawień, bez względu na temperaturę otoczenia w lodówce temperatura jest stała.Ja po prostu nie mam czasu żeby kontrolować i doglądać dobroci, znajduję tylko czas wieczorem  na degustację  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze zdjęcia wnioskuję że to 2 regulatory temperatury w jednym ESCO DC20.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Panowie i Panie, czy ktoś z Was używa tego sterownika do lodówki ? https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-rt-2c-termostat-do-terrarium-6979498121 Jakie macie z nim doświadczenia? Jeśli nie ten to czy możecie polecić coś z aktualnej oferty alledrogo ? Wiem że ten wątek już był ale  4 lata temu i myślałem że może coś się zmieniło. 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Edited by Maciek Mac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja proponuje abys zaintetesowal sie brewpiless. Sterowanie przez wifi i przyciski. Grzanie i chlodzenie. Wykresy, temp w zaleznosci od blg itd

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram rade kolegi powyzej. sterownik od malinowego jest super. Jedyne co ze musisz sam go "zlozyc" tzn podlaczyc kabelki i gniazdka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.