Jump to content
mariusz.spa

Sterownik lodówki

Recommended Posts

Witam, dziś zrobiłem sobie sterowanie lodówki Amica AK 130, urządzenie steruje agregatem chłodziarki gdy jest za ciepło (kontrolka zielona), oraz przewodami grzewczymi zamontowanym w lodówce gdy jest za zimno (kontrolka czerwona), zakresy temperatur i histereza regulowane płynnie, sterownik posiada dwie sondy pomiarowe na dole i górze  lodówki , z obu pomiarów wyliczana jest średnia temperatura do sterowania ustawionymi parametrami.Wstawiamy fermentator do środka i zapominamy o nim na jakiś czas  :)

Pozdrawiam Mariusz.

post-11263-0-32430800-1425232571_thumb.jpg

Zimą nie wystarczy bo w garażu nie mam ogrzewania , dlatego w okresie zimowym pracuje grzanie, a latem chłodzenie natomiast w okresach przejściowych gdzie w dzień jest ciepło a w nocy zimno  potrzebne jedno i drugie żeby temperatura była stabilna i nie było większych jej skoków .Sterownik jest przystosowany do pracy w lecie i zimie bez dodatkowych ustawień, bez względu na temperaturę otoczenia w lodówce temperatura jest stała.Ja po prostu nie mam czasu żeby kontrolować i doglądać dobroci, znajduję tylko czas wieczorem  na degustację  :)

Witam

Panowie i Panie, czy ktoś z Was używa tego sterownika do lodówki ? https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-rt-2c-termostat-do-terrarium-6979498121 Jakie macie z nim doświadczenia? Jeśli nie ten to czy możecie polecić coś z aktualnej oferty alledrogo ? Wiem że ten wątek już był ale  4 lata temu i myślałem że może coś się zmieniło. 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Edited by Maciek Mac

Ja proponuje abys zaintetesowal sie brewpiless. Sterowanie przez wifi i przyciski. Grzanie i chlodzenie. Wykresy, temp w zaleznosci od blg itd

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

Popieram rade kolegi powyzej. sterownik od malinowego jest super. Jedyne co ze musisz sam go "zlozyc" tzn podlaczyc kabelki i gniazdka.