Skocz do zawartości

Dezynfekcja wężyka


Rekomendowane odpowiedzi

Zwykłe wężyki igielitowe używa się do chyba max 60°C nie można ich gotować!Lepsze są silikonowe, służą dłużej i można je gotować. Te igielitowe kiedy robią się takie białe, mogą "niby" uwalniać jakieś nieciekawe substancje. Sam osobiście nie zauważyłem przenikania jakiś chemicznych zapachów przez użycie takiego "mętnego" wężyka, a kilka razy używałem ;). Jest na tyle tani, że zmieniam dosyć często dla świętego spokoju. Planuję zakup silikonowych tylko zawsze zapominam przy zamówieniu.

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupię taki silikonowy wężyk (dobry) za 10zł? Kupiłem już trzy różne w różnych sklepach i tylko jeden z BA się do czegokolwiek nadawał. Ale stanowczo nie kosztował 10zł :) Te wszystkie "tanie" nadają się jedynie do trzymania w pudle, ewentualnie do założenia na kranik (pionowo w dół). Mają na tyle cienkie ścianki że załamują się na zgięciu blokując przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i przy myciu i dezynfekcji węży poręczna jest duża strzykawka, można przepuścić odpowiedni środek myjący/dezynfekujący przez środek.

 

i jaką grubość ścianki można uznać za wystarczającą? 2mm będą ok(wąż 10/14)?

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i jaką grubość ścianki można uznać za wystarczającą? 2mm będą ok(wąż 10/14)?

Ja mam 8/12 i jest ok, ale trochę za mały przekrój. Szukam teraz 10/16 ale akurat takiego nigdzie nie ma. Jak nie znajdę to kupię 10/14 albo 9/13 i myślę, że też będzie ok.

A co do płukania to jak przedmówcy pisali. Wrzucam do wiadra z piro. Jeśli nie ma akurat nic w wiadrze to wlewam troszkę spirytusu do wężyka  i przelewam, do tego po zewnątrz również spirytus tylko z "rozpylacza"

Edytowane przez ASadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lejkiem wlewałem, ale teraz podpinam wężyk do wiadra z kranikiem.
Zalewam wiadro NaOH, myję w nim zabawki, moczę przez jakiś czas, a potem zlewam wężykami. Najpierw zakładam cienki, który pasuje na kranik a potem na cienki zakładam grubszy i zlewam te kilka litrów roztworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wężyk 8/12, nie zauważyłem problemów z użytkowaniem. http://allegro.pl/waz-wezyk-spozywczy-silikonowy-8-12-bimber-wino-i5111076303.html- pierwszy z brzegu przykład. Ja swój akurat kupiłem w sklepie stacjonarnym w Łodzi, gdzie kupuję większość węży przydatnych mi w pracy. Akurat to była jakaś resztówka, więc dostałem prawie 2mb za 10 zł właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.