Jump to content

Dezynfekcja wężyka


Msciwor
 Share

Recommended Posts

Zwykłe wężyki igielitowe używa się do chyba max 60°C nie można ich gotować!Lepsze są silikonowe, służą dłużej i można je gotować. Te igielitowe kiedy robią się takie białe, mogą "niby" uwalniać jakieś nieciekawe substancje. Sam osobiście nie zauważyłem przenikania jakiś chemicznych zapachów przez użycie takiego "mętnego" wężyka, a kilka razy używałem ;). Jest na tyle tani, że zmieniam dosyć często dla świętego spokoju. Planuję zakup silikonowych tylko zawsze zapominam przy zamówieniu.

Edited by Gąska
Link to comment
Share on other sites

Gdzie kupię taki silikonowy wężyk (dobry) za 10zł? Kupiłem już trzy różne w różnych sklepach i tylko jeden z BA się do czegokolwiek nadawał. Ale stanowczo nie kosztował 10zł :) Te wszystkie "tanie" nadają się jedynie do trzymania w pudle, ewentualnie do założenia na kranik (pionowo w dół). Mają na tyle cienkie ścianki że załamują się na zgięciu blokując przepływ.

Link to comment
Share on other sites

wpsikuję trochę alkoholu 70% ze spryskiwacza i przelewam przez cały wężyk

 

Czy 70% ma jakieś uzasadnienie? Czy może być 90% albo 40%?

Link to comment
Share on other sites

A i przy myciu i dezynfekcji węży poręczna jest duża strzykawka, można przepuścić odpowiedni środek myjący/dezynfekujący przez środek.

 

i jaką grubość ścianki można uznać za wystarczającą? 2mm będą ok(wąż 10/14)?

Edited by camilos
Link to comment
Share on other sites

 

i jaką grubość ścianki można uznać za wystarczającą? 2mm będą ok(wąż 10/14)?

Ja mam 8/12 i jest ok, ale trochę za mały przekrój. Szukam teraz 10/16 ale akurat takiego nigdzie nie ma. Jak nie znajdę to kupię 10/14 albo 9/13 i myślę, że też będzie ok.

A co do płukania to jak przedmówcy pisali. Wrzucam do wiadra z piro. Jeśli nie ma akurat nic w wiadrze to wlewam troszkę spirytusu do wężyka  i przelewam, do tego po zewnątrz również spirytus tylko z "rozpylacza"

Edited by ASadam
Link to comment
Share on other sites

Na początku lejkiem wlewałem, ale teraz podpinam wężyk do wiadra z kranikiem.
Zalewam wiadro NaOH, myję w nim zabawki, moczę przez jakiś czas, a potem zlewam wężykami. Najpierw zakładam cienki, który pasuje na kranik a potem na cienki zakładam grubszy i zlewam te kilka litrów roztworu.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam wężyk 8/12, nie zauważyłem problemów z użytkowaniem. http://allegro.pl/waz-wezyk-spozywczy-silikonowy-8-12-bimber-wino-i5111076303.html- pierwszy z brzegu przykład. Ja swój akurat kupiłem w sklepie stacjonarnym w Łodzi, gdzie kupuję większość węży przydatnych mi w pracy. Akurat to była jakaś resztówka, więc dostałem prawie 2mb za 10 zł właśnie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.