Skocz do zawartości

Każda warka jak pszeniczniak


ZIC

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec entuzjazmu... Powolutku i sukcesywnie zniechęcam się do mojego piwowarstwa. Powiedziałbym, ze wprost proporcjonalnie do inwestycji w sprzęt i ilości warek. Każde piwo smakuje jak pszeniczne (no możne na wyjątkiem stout'a). Jeszcze spróbuję kilka warek "zagazować" CO2, może to coś zmieni?? Może jednak gdzieś popełniam błąd? Zaznaczę, że żadnych zakażeń nigdy nie było. Wszystko klarowne i aromatyczne. Poczęstowałem kilka osób i za każdym razem usłyszałem słowa uznania: "dobry pszeniczniak". To tylko potwierdza moje odczucia. Toż to się idzie załamać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie z tym piwem jest nie tak? Piszesz, że wszystkie piwa są klarowne i aromatyczne, ale dokładnie jaki mają zapach? Pachną bananami i goździkami?

Jakie stosujesz przerwy podczas zacierania?

W jakiej temperaturze fermentujesz?

Czy problem dotyczy tylko piw górnej fermentacji, czy również dolnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :

 

ZIC wygląda na to że będziesz musiał rozesłąć swoje piwa do oceny :smilies:

Tak jak pisali poprzednicy pszenica to banan i goździki, i to głownie jest zasługa drożdży.

Jak pisal Erloy wrzuc receptury - popatrzymy. Bor rozumiem żedrożdzy używasz różnych do swoich warek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec entuzjazmu... Powolutku i sukcesywnie zniechęcam się do mojego piwowarstwa. Powiedziałbym, ze wprost proporcjonalnie do inwestycji w sprzęt i ilości warek. Każde piwo smakuje jak pszeniczne (no możne na wyjątkiem stout'a). Jeszcze spróbuję kilka warek "zagazować" CO2, może to coś zmieni?? Może jednak gdzieś popełniam błąd? Zaznaczę, że żadnych zakażeń nigdy nie było. Wszystko klarowne i aromatyczne. Poczęstowałem kilka osób i za każdym razem usłyszałem słowa uznania: "dobry pszeniczniak". To tylko potwierdza moje odczucia. Toż to się idzie załamać...

Moim zdaniem to infekcja dzikimi drożdżami. Za smak piw pszenicznych odpowiadają fenole i infekcja też się może objawiać podobnie. Też chyba tak miałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by też ustalić w jakich temperaturach fermentujesz (produkcja estrów, fenoli), jak dezynfekujesz (zakażenie dzikimi drożdżami), czy robisz cichą fermentację (mentność, posmaki drożdżowe).

Z drugiej strony myślałem, że częściej jest tak, że robi się pszeniczniaka a wychodzi zwykłe piwo górnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Nie mogłem wcześniej odpowiedzieć więc przepraszam. Sprawa dotyczy piw górnej fermentacji. Warzyłem piwa górnej fermentacji (m.in. Bitter, Ale) z gotowych ześrutowanych zestawów (tych od monopolisty:P). Wszystko zgodnie z załączoną procedurą. Z drożdżami nigdy nie eksperymentuję. Zawsze suche, dołączone do zestawu lub Safale US-05 (tych miałem zapas). Niestety nie mam porównania z produktami innych browarów domowych, a nie wykluczam, że cały ten problem, to tylko moje wygórowane oczekiwania.

Goździk czy banan nie jest tak zdecydowanie wyczuwalny ale ta końcówka smaku, to jakbym do piwa dolał np. Paulanera. Ostatnio mi się zdarzyło i efekt był trochę podobny.

Co do dezynfekcji, to jest podwójna - wybielacz chlorowy, płukanie, a następnie piro.

Edytowane przez ZIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilku monopolistów więc nie wiemy o którym mówisz :)

 

 

Myślę, że to są twoje nie wprawione odczucia.

 

Najlepiej przejdź się do Czeskiego Raju gdy bedzie szkółka niedzielna, weź ze soba piwo niech inni spróbują. Tam też spróbujesz inne piwa domowych piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.