Skocz do zawartości

Browar Wyłudki - Le Cvass


Maryush

Rekomendowane odpowiedzi

Browar Wyłudki - Le Cvass

 

Kurs PIWOZNAWCÓW w Warszawie 24.10.2009 zaowocował m.in. pierwszą w mojej piwowarskej karierze wymieną piw (z Dagome) :)

 

Na pierwszy ogień poszło Belgijskie Pszeniczne vel. Le Cvass :)

 

Piana - Jasna, biała, średnio bąbelkowa, swobodnie opada do białego dywanika na powierzchni.

Wysycenie - średnie, odpowiednie dla tego typu piwa.

Barwa - ciemno słomkowe, piwo klarowne.

Zapach - niezbyt intensywny, lekko owocowy aromat, po głębszej analizie czuć delikatny goździk i jeszcze subtelniejszy banan. Owocowość uzupełnia zapach jakby piwnicznego przeleżenia.

Smak - Piwo sprawia wrażenie wytrawnego. Dane z etykiety: ekstrakt: 11,4 ; alk. 4,9% vol. O ile z ekstraktem nie będę się kłócił, o tyle mam wrżnie, że jest mocniejsze (na oko 5,4-5,6% vol.). Na pierwszym i ostatnim planie goryczka, prawdopodobnie chmielowa. Przezeń próbuje się przebić bardzo delikatna słodowość oraz jakaś taka owocowa nuta, którą ciężko nazwać. Goryczka dość długo utrzymuje się na języku i dominuje w smaku. Delikatna kwasowość subtelnie przygrywa do akompaniamentu smaków.

 

Piwo bardzo smaczne, cieszę się z możliwości skosztowania piwa innego Domowego Piwowara :) Bardzo dobrze, że postanowiłeś jednak zabutelkować tego Le Cvassa :) Dzięki!

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tę goryczkę potęguje jeszcze kolendra, którą wyłapałeś, ale nie nazwałeś :)

Trochę dziwi mnie piana. U mnie w tym piwie była zawsze gęsta i trwała. Może się za mocno przetrząsło?.

A klarowność to moje "przekleństwo".

Alkohol zaniżony, ale to już wina Pro Mash'a. W reszcie piw też będzie zaniżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.